Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

В Ужгороді відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з інформатики для школярів

Змагання вкотре засвідчили високий програмістський потенціал учнів середніх шкіл Закарпаття

0 969
В Ужгороді відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з інформатики для школярів
Під час відкриття
3-4 лютого в Ужгороді на базі факультету інформаційних технологій та Центру інформаційних технологій Ужгородського університету проходив ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з інформатики для школярів. Загалом змагалося 54 учні з різних куточків області.

Трохи засмучує, що з 97 запрошених не з’явилося 43 учасники. Можливо, це пояснюється тим, що ІІ етап проходив без використання переваг обчислювальної техніки, тож частина переможців була невпевнена, що на третьому етапі підтвердить своє високе звання. Нагадаємо, що цю проблему неодноразово порушували фахівці-інформатики.

В Ужгороді відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з інформатики для школярів
Під час олімпіади

Але попри це олімпіада вдалася. Змагалися між собою учні 8–11 класів. Родзинкою змагань стало те, що задачі традиційно для всіх класів були одними й тими ж.

Найсильнішими виявилися учні Ужгородської класичної гімназії, Хустської гімназії-інтернату, Ужгородської спеціалізованої школи-інтернату, Берегівської угорської гімназії. Особливо відзначимо 11-класників Адальберта Макаровича, Юлію Юрченко та Кристофера-Золтана Горвата, 10-класників Анастасію Цибик, Владислава Бочка та Каріну Джумелю, 9-класників Олександра Сентипала, Дмитра Майора, Андрія Симкіна та 8-класників Олега Навера та Юрія Мургу. Велика подяка учителям-наставникам цих учнів, які, наполегливо працюючи, забезпечили високий рівень підготовки наших закарпатських школярів.

Олімпіада вкотре засвідчила високий програмістський потенціал учнів середніх шкіл Закарпаття. До прикладу, 8-класник Хустської гімназії-інтернату Юрій Мурга, який замінив свого товариша по команді, зумів вибороти 2-е місце серед своїх однолітків. А учень 6-го класу ЗОШ №12 міста Ужгорода Мартін Лешко в неофіційному заліку посів 1-е місце серед учнів 8-го класу.

В Ужгороді відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з інформатики для школярів
Нагородження команди-переможниці турніру юних інформатиків

Шкода, що квоти для учасників олімпіади з інформатики для провідних міст та районів Закарпатської області виявилися замалими. До прикладу, в Полтавській області для провідного навчального закладу Кременчуцького ліцею інформаційних технологій (тренер – заслужений вчитель України Валентин Мельник) квота в такій олімпіаді становила 41 учасник, а у нас було 7 на місто Ужгород в цілому.

Сподіваємося, що виявлені недоліки будуть подолані під час наступних олімпіад, а самі змагання стануть ще більш масовими та цікавими.

За інформацією завідувача кафедри інформатики та
фізико-математичних дисциплін, доцента Олександра Лавера
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.