В Ужгороді визначили переможців перших загальноміських учнівських дебатів зі сталого розвитку

Перемогу здобула Ужгородська спеціалізована ЗОШ I–IIIст. №2 з поглибленим вивченням окремих предметів

46 учасників із 12 шкіл, три етапи, активні дискусії щодо подолання бідності, важливості миру, знань, ролі соціальних мереж – в Ужгороді підбили підсумки перших дебатів зі сталого розвитку серед учнів міста.
 Ганна Мелеганич

Такий захід улаштовують уже вчетверте, і з кожним роком він стає масовішим. Організаторами інтелектуальних ігор стали Ресурсний центр зі сталого розвитку, кафедра міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ, управління освіти Ужгородської міської ради.

Фінальний етап інтелектуального змагання, до якого ввійшли представники Ужгородської спеціалізованої ЗОШ І–ІІІ ст. №2 та Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату відбувся, в малій залі Ужгородської міськради.

Захід модерували директорка Ресурсного центру зі сталого розвитку Ужгородського національного університету Ганна Мелеганич і методист управління освіти Ужгородської міської ради Марія Симкович. В організації допомагали й представники Волентеріату УжНУ.

Журі дебатів
Нагородження переможців

Дві команди по троє осіб дебатували на тему «Повноліття – точка відліку громадської активності». Виступи оцінювали заступник міського голови Олександр Білак, начальниця та методистка управління освіти міської ради Наталія Мухомедьянова й Олена Пріц, проректорка з науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьел, представниця ПРООН в Закарпатській області Любов Павлович, представник ГО «Форза» Юрій Дербаль, випускниця УжНУ, учасниця ГО «Наше місто – рідний дім» Марина Сташина-Неймет. Брали до уваги такі критерії, як зміст промови, уміння відповідати, командна гра, аргументація, аналіз.

Нагородження срібних призерів

У підсумку перемогу здобула Ужгородська спеціалізована ЗОШ I-IIIст. №2 з поглибленим вивченням окремих предметів (564 бали). Друге місце посіла команда Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату із результатом 522 бали.

Призерів нагородили грамотами Ужгородської міської ради та Ужгородського національного університету, а також подарунками. Усіх школярів і педагогів відзначили подяками.

Переможці представлятимуть Закарпаття на перших усеукраїнських шкільних дебатах у Кам’янці-Подільському.

Ольга Брайлян