Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Вакцинація в УжНУ: викладачі-медики отримали першу дозу вакцини від COVID-19

Наступними мають можливість щепитися працівники старшого віку

0 393

Вакцинація в УжНУ: викладачі-медики отримали першу дозу вакцини від COVID-19

В Україні триває друга хвиля вакцинації, яка стосується працівників системи громадського здоров’я, працівників соціальної сфери та людей старше 80 років. 30 березня викладачі медичних факультетів УжНУ безкоштовно отримали першу дозу вакцини Astra Zeneca.

Пункт щеплення розгорнули на факультеті історії та міжнародних відносин (будівля ректорату). Напередодні охочі заповнювали реєстраційну форму й ставали у чергу на вакцинацію. Відтак заявки опрацювали та сформували списки за пріоритетністю. Першими отримати дозу вакцини змогли викладачі-медики, які працюють у медзакладах.

Вакцинація в УжНУ: викладачі-медики отримали першу дозу вакцини від COVID-19«Зараз щеплення можна робити викладачам, які працюють на клінічних кафедрах медичних спеціальностей. У нас це медичний факультет, медфак №2, стоматологічний факультет та факультет здоров’я та фізичного виховання людини, – коментує проректорка з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел. – Організувати процес вакцинації для наших викладачів медичних спеціальностей запропонували регіональна координаторка вакцинації в Закарпатській області, головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик та завідувач кафедри сімейної медицини УжНУ Павло Колесник. Університет узяв на себе організацію процесу: зібрали заявки, надали приміщення, забезпечили доступ до інтернету, щоб лікарі могли внести інформацію про вакцинацію до системи eHealth. За кілька днів бажання вакцинуватися виявили близько 400 осіб. Науково-педагогічних співробітників у нас близько 1200. Але потрібно враховувати, що частина цих людей уже пройшла вакцинацію (бо працюють у лікарнях) або вже перехворіли і мають антитіла».

У черзі на вакцинацію – жарти про чіпування та гарний настрій. Люди радіють за колег і вітають одне одного з рішенням про вакцинацію. Чую: «Не боїтеся?» – «Боюся, але йду».

Анна Іваць
Анна Іваць

За жартами про чіпування й шапочки з фольги черга доходить до асистентки факультету здоров’я та фізичного виховання людини Анни Іваць. Перед вакцинацією вона заповнила згоду на вакцинацію, їй виміряли температуру, запитали про алергічні реакції та протипокази, розповіли про можливі побічні ефекти та ще раз перепитали про згоду на вакцинацію. Процедура займає менше 10 хвилин.

Анна каже: «Кілька місяців тому я і моя мама перехворіли коронавірусом. Уже минув час і можна робити щеплення. Мене мотивує необхідність формування колективного імунітету, щоб швидше повернутися до звичного життя. Ніяких неприємних відчуттів під час вакцинації не було, переживань теж не було».

До пункту вакцинації входить Анатолій Канзюба – професор кафедри загальної хірургії. Його найбільше цікавить, коли і яким препаратом робитимуть друге щеплення. Повторна вакцинація відбувається через 3 місяці.

Після процедури пан Анатолій зауважує: «Було не боляче. Навіть приємно. Морально. Знаєте, що в житті найбільше лякає і напружує? Невідомість. Щодо вакцинації інформації мало, а думок багато. Люди тому і вагаються. Але у мене немає підґрунтя не довіряти цій вакцині. Індійська фарміндустрія достатньо відома і розвинена. Якось себе захистити потрібно. Це краще, ніж взагалі не мати ніякого захисту».

Зі слів Мирослави Лендьел, університет вже готується до розширення кола освітян, яких можна буде вакцинувати. Наразі складають списки охочих та готових до вакцинації викладачів.

«Щойно буде можливість вакцинувати студентів – УжНУ буде першим», – уточнює проректорка.

Вакцинальна кампанія в університеті триває. Наступними після медиків щепитися мають можливість працівники старшого віку.

Ксенія Шокіна
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.