Володимир Лазур: Фізика й технічний прогрес – нерозривні
Декан фізфаку – про особливості одного з фундаментальних підрозділів Ужгородського університету
Докладно про особливості одного з фундаментальних підрозділів нашого вишу, про власне навчання й приємне дозвілля в дружній університетській родині Медіацентру розповів декан фізичного факультету Володимир Лазур.
Нині в підрозділі 6 кафедр, які дають можливість здобувати освітній рівень бакалавра за спеціальностями «Середня освіта (Фізика)», «Фізика та астрономія», «Прикладна фізика та наноматеріали», «Телекомунікації та радіотехніка», «Мікро- та наносистемна техніка», «Кібербезпека» (Освітні програми «Системи технічного захисту інформації» та «Безпека інформаційних і комунікаційних систем»). Для студентів магістратури до вже загаданих додаються «Фізична та біомедична електроніка», «Фізика ядра та фізика високих енергій», «Системи технічного захисту інформації, автоматизація її обробки». У майже кожної спеціальності – декілька спеціалізацій.
Довідкова інформація
Сертифікати ЗНО для вступу
на спеціальності:– «Середня освіта. Фізика», «Фізика та астрономія», «Прикладна фізика та наноматеріали»:
1. Українська мова та література
2. Фізика
3. Математика / Іноземна мова– «Кібербезпека», «Мікро- та наносистемна техніка», «Телекомунікації та радіотехніка»:
1. Українська мова та література
2. Математика
3. Фізика / Іноземна мова– «Біомедична інженерія»:
1. Українська мова та література
2. Біологія
3. Математика / Хімія
А цьогоріч абітурієнтів здивують цікавим нововведенням. Окрім названих, вступникам пропонують нову спеціальність – «Біомедична інженерія». «Започаткована галузь – на перетині трьох важливих для людства наук: фізики, медицини та біології. Основна її функція – регенерація людської клітини. Маніпулюючи атомами, об’єднуючи їх один із одним, зможемо відтворити будь-яку частину тіла. На сьогодні в нашій науковій лабораторії ми навчилися досліджувати біо- й квазімолекули. Також розробляємо нові технології, пристрої, які допомагатимуть у складних операціях», – захоплено розповідає очільник факультету.
Наукова робота студентів також не стоїть на місці. Майже кожен сьомий випускник має щонайменше одну наукову публікацію у фаховому науковому виданні.
Зазвичай важко пристосуватися до самостійного життя після університету й знайти роботу. Проте у випускників фізичного факультету такі ситуації вкрай рідкісні. «Без фізики неможливий технічний прогрес, саме тому наші фахівці є завжди запитаними. Мені регулярно телефонують колеги із зарубіжних наукових центрів Словаччини, Арагонської національної лабораторії (США), де працюють наші випускники, з Принстонського університету (США), Великого адронного колайдеру (Швейцарія) й просять порекомендувати їм науковців, які підготовані до такої праці. Ми радо надаємо таких кваліфікованих працівників, яких вони потребують, – запевняє Володимир Юрійович. – Стосовно працевлаштування у нашому краї, переконую: проблем немає. Міжнародна компанія «Jabil Circuit», яка функціонує й поблизу Ужгорода, радо бере на роботу наших фахівців. Саме за фінансової підтримки цього заводу на фізичному факультеті створено науково-проблемну лабораторію з унікальною технікою».
Випускники факультету можуть працювати в різних сферах діяльності. Трудяться вони у таких галузях, як медицина, біологія, екологія, економіка, менеджмент, котрі перетинаються з фізикою. Також мають нагоду влаштуватися програмістами, спеціалістами із захисту інформації, працівниками освітніх організацій, інженерами, експертами з контролю якості.
Після важких мозкових штурмів студенти й викладачі, безумовно, потребують релаксу. «Найкращий відпочинок – у колі друзів», – таким девізом керуються вихованці фізфаку. Драйвово розпочати сезон Днів першокурсника? День Архімеда відсвяткувати неординарно та інноваційно? Приготувати смачнющий боґрач на завершення Тижня студентської дружби? «Без питань!» – впевнено скажуть фізики, підкорюючи серця студентів інших факультетів своєю щирістю й дружелюбністю.
Не варто забувати й про спортивний потенціал викладачів і студентів фізичного факультету. Викладацький склад традиційно виборює призові місця в спортивних змаганнях. Ба й студенти не бояться кинути виклик наставникам і обіграти їх у чесному футбольному матчі.
Хочете відчути себе максимально корисними людству і в той же час перебувати в середовищі висококваліфікованих спеціалістів, а за сумісництвом – доброзичливих людей? Є бажання дослідити ще невідоме, дізнатися таємниці людства, а також нерозвідані секрети фізичної науки? Чекатимемо нетерпляче в нашому підрозділі! Світ потребує нових висококваліфікованих фізиків.