Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Доцент УжНУ став лавреатом премії «Ars Translationis» імені Миколи Лукаша

Віктор Мотрук – перший закарпатець, вдостоєний премії «Всесвіту» за переклад із французької мови оповідань і новел «Мушлі пана Шабра» Еміля Золя, «Цар Кандоль» Теофіля Ґотьє, «Панночка з млина» Еміля Блемана

1 176
Щороку 19 грудня, у день народження видатного українського перекладача й багаторічного автора журналу «Всесвіт» Миколи Лукаша, редакція й редколегія нагороджують лавреатів премії «Ars Translationis» («Мистецтво перекладу») – за найкращі переклади й перекладознавчі праці, опубліковані за рік на сторінках журналу.
Віктор Мотрук
Віктор Мотрук

Серед лавреатів цього року, до слова, ювілейного – 19 грудня 2020 р. виповнюється 100 років з дня народження М.Лукаша, вперше закарпатець – доцент кафедри полікультурної освіти та перекладу факультету історії та міжнародних відносин Ужгородського національного університету Віктор Мотрук.

Нагороджують пана Віктора за переклад із французької мови оповідань та новел «Мушлі пана Шабра» Еміля Золя, «Цар Кандоль» Теофіля Ґотьє, «Панночка з млина» Еміля Блемана, опублікованих у №3-4/5-6 журналу «Всесвіт» у 2020 р.

Віктор Мотрук працює в УжНУ з 1982 року. Має понад 70 наукових праць. Окрім французької, добре володіє німецькою, чеською, сербсько-хорватською, польською, російською. Як науковець брав участь у багатьох міжнародних науковопрактичних конференціях. Читав лекційний курс із давньої та сучасної української літератури на філологічному факультеті університету в м. Пуатьє (Західна Франція).

В. Мотрук – автор методичних розробок, посібника «Франція і французи» (французькою мовою) та навчального французько-українського словника з хімії, рекомендованих Міністерством освіти і науки України. Французькій мові й культурі присвятив не одне десятиліття. Серед здобутків пана Мотрука — переклад віршів поетів із краю Овернь, книжки поезій у прозі філософського змісту «Магнітне поле» одного з найкращих франкомовних поетів ХХ ст. Ж.-Л. Годо, оповідань та новел П. Ленара, Ш. Кро, К. Гранже, Е. Базена, Шарля Азнавура, Моріса Леблана, Ірен Неміровскі, публіцистичного твору одного з авторів «Загальної декларації прав людини, політика, правозахисника і письменника» С. Есселя «Обурюйтесь!», філософських есе соратника Ж.-П. Сартра Ж.- П. Бару і знавця творчості А. Камю Л. Марена «Сартр, Камю: погляд із ХХІ ст. на трактування проблеми насильства/ненасильства».

Вітаємо пана Віктора із заслуженою нагородою! Бажаємо натхнення і подальших творчих успіхів!

Медіацентр УжНУ,
фото сайту «Новини Закарпаття»

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.