«Поїздку до Кам‘янця-Подільського математики планували більше року, — розповідає заступник декана матфаку Павло Мулеса. — Дуже хотіли туди потрапити, але складність у тому, що прямого сполучення немає. А пересадки та ночівлі ускладнюють подорож і в часі, і фінансово, і щодо зручності. Дорогу протяжністю понад 1000 км долали автобусом. Нам підказали, що поряд із Кам‘янцем є ще цікаве містечко Хотин, тому включили до маршруту і його – не пошкодували».
Ніч в автобусі — і ранок зустріли у Хотині. Сон зняло як рукою: не щодня поснідаєш під стінами старовинної оборонної фортеці, правда ж?
Від екскурсовода ужнівці почули про неймовірні перипетії, що їх пережила Хотинська фортеця, козаків, які її обороняли від навали загарбників, побачили старовинну зброю та прогулялися територією.
Математики завжди раді прийняти на борт і гостей з інших факультетів, тож долучилися до поїздки і троє студентів економічного факультету. Так, зокрема, першокурсник-економіст Володимир Добош каже, що їхати вирішив спонтанно, щоб дізнатися щось нове та розвіятися від студентських буднів: «Із математиками подорожувати весело, а поїздка видалася цікавою: я дізнався багато нових історичних фактів про нашу Україну. Коли екскурсовод розповідав про ці місця, здавалося, що ми навіть перенеслися в ті часи. Найбільше запам‘яталися картини з бойовими слонами в Хотині, які йшли в напад на фортецю. Навіть уявити та усвідомити таке складно!»
Ще кілька фото на згадку – і час вирушати до Кам’янця-Подільського. Обід був із не менш вражаючими краєвидами — тепер уже в центрі Кам’янця, під стінами легендарного замку.
Це тут відбував покарання легендарний Устим Кармелюк, це сюди з‘їжджаються сотні тисяч туристів щороку — нарешті тут побували й ужнівські математики.
Поїздка об‘єднала тих, хто так чи так пов‘язаний із математичним факультетом: випускники, студенти, батьки студентів, викладачі та навіть абітурієнти. Це вкотре доводить дружність підрозділу.
Ось, приміром, випускниця матфаку Яна Карабін потрапити до Кам‘янця-Подільського мріяла дуже давно. Ділиться: «Матфак — це справді сім‘я. Я навіть із чоловіком познайомилася завдяки математичному, і донька наша тепер тут навчається. Приємно, що тут завжди раді бачити своїх випускників: я запитала, чи можна приєднатися до поїздки і дістала схвальну відповідь. Враження від міста і від організації загалом чудові. Зазвичай Кам‘янець-Подільський асоціюється у нас із фортецею. Але ж тут так багато цікавого! Я зовсім не очікувала побачити колишню мечеть, над якою височіє статуя Божої Матері. Тут бережуть і поважають різні релігії та культури – все воно гармонійно поєднується».
Поділяє цю думку і заступник голови профкому матфаку Євген Матьола, який допомагав із організацією поїздки: «Найбільше сподобалася атмосфера міста: зразу відчувається його старовинна історія, якийсь особливий дух. Я навіть не очікував, що вийде так цікаво і захопливо!»
Фото на тлі вечірньої фортеці — окремий пункт програми. А тоді ще одна ніч в автобусі, і екскурсанти готові ділитися враженнями від поїздки з Ужгородом. Подорожуйте!