Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Закарпатське видання «Олекса Мишанич у колі сучасників» перемогло у престижному всеукраїнському конкурсі

Книга стала вже другим проектом у серії споминів про Шевченківських лауреатів Закарпаття – 2017 року побачила світ збірка «Іван Чендей у колі сучасників»

0 161

Закарпатське видання «Олекса Мишанич у колі сучасників» перемогло у престижному всеукраїнському конкурсі

До 85-річчя з дня народження відомого літературознавця та громадського діяча Олекси Мишанича Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала збірник матеріалів і споминів «Олекса Мишанич у колі сучасників». Книжка викликала значний резонанс серед науковців, її презентація мала успіх в Ужгороді у січні.

А днями з Києва надійшла приємна звістка: 4 червня було підбито підсумки ІІ Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу – 2018». Збірник, упорядкований Олександром Гаврошем, Ярославом Мишаничем, Маргаритою Бадидою та Іванною Когутич, посів перше місце у номінації «Збірник біобібліографічних матеріалів». Усього до рейтингу було подано 238 видань із 33 міст України.

Варто зауважити, що конкурс влаштувала Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, а членами журі стали відомі особистості, які представляють 10 наукових центрів країни.

Рейтинг з’ясовували у 7 номінаціях («Життєпис», «Персональний Закарпатське видання «Олекса Мишанич у колі сучасників» перемогло у престижному всеукраїнському конкурсіпокажчик», «Збірник біобібліографічних матеріалів», «Джерела біографії (автобіографія, мемуари, листування)», «Довідкові біографічні видання», «Дослідження з теорії та методики біографістики», «Колективний портрет»), у яких змагалися книжки таких відомих видавництв, як «Видавництво Старого Лева», «Дух і Літера», «Апріорі», «Ярославів Вал», «Видавництво УКУ» та понад 60 бібліотек з усіх областей України. Тим вагомішою є перемога закарпатських бібліотекарів. На жаль, наклад видання-переможця становить всього 150 примірників.

«Олекса Мишанич у колі сучасників» є другим проектом у серії споминів про Шевченківських лауреатів Закарпаття. У 2017 році побачила світ збірка «Іван Чендей у колі сучасників». Наступне видання готується про Петра Скунця.

Докладніше про конкурс − за покликанням.

Вл. інф. Медіацентру
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.