Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Знайомство з ФІМВ та спостереження за космічними тілами: школярі з Літнього університету продовжують пізнавати УжНУ

Четвертий день Літнього університету пройшов для учнів захопливо й позитивно

0 223
6 червня старшокласники відвідали факультет історії та міжнародних відносин, а відтак – лабораторію космічних досліджень і планетарій.
Вікторія Бондаренко та Михайло Шелемба
Вікторія Бондаренко та Михайло Шелемба

Насамперед привітала учасників заступниця декана факультету історії та МВ Вікторія Бондаренко і доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Михайло Шелемба, які розповіли присутнім про спеціальності, за якими навчаються студенти, перспективи працевлаштування, особливості навчання на факультеті.

Відтак учнів поділили на чотири команди, аби позмагатися в інтелектуальній грі. Баталії були довгі й цікаві, питання, які підготував доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Юрій Мателешко стосувалися різноманітних сфер життя. Перше місце виборола команда «5+1», трохи менше правильних відповідей надали «MegaBrain», а третє і четверте місце посіли “Бета” та “Оксфорд”.

Знайомство з ФІМВ та спостереження за космічними тілами: школярі з Літнього університету продовжують пізнавати УжНУТакож для майбутніх абітурієнтів підготували анкету-опитування, щоб дізнатися про враження та майбутні плани.

Аби наочно продемонструвати, що на ФІМВ не тільки навчаються, а й відпочивають, юнацтву показали захопливе відео, яке передало атмосферу різноманітні заходи підрозділу.

Знайомство з ФІМВ та спостереження за космічними тілами: школярі з Літнього університету продовжують пізнавати УжНУВікторія Бондаренко розповіла про мистецтво публічного виступу, відтак один представник із команд міг висловитися на тему «Місце людини в житті», використовуючи здобуті знання. Журі, яке складалося також із учнів, відзначило, що дівчата блискуче впоралися із завданням – і обрати кращого доволі важко.

Знайомство з ФІМВ та спостереження за космічними тілами: школярі з Літнього університету продовжують пізнавати УжНУМабуть, кожен відчував позитивні емоції, тому завершили зустріч спільним фото.
Знайомство з ФІМВ та спостереження за космічними тілами: школярі з Літнього університету продовжують пізнавати УжНУ

Віталій Єпішев
Віталій Єпішев

У другій половині дня учасники Літнього університету вивчали космос. Точніше – вирушили в лабораторію космічних досліджень Ужгородського національного університету. Саме тут вперше у Радянському Союзі побачили перший штучний супутник Землі та проклали на карті зоряного неба його траєкторію! Знайомив школярів із лабораторією її науковий керівник, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри оптики Віталій Єпішев.

Знайомство з ФІМВ та спостереження за космічними тілами: школярі з Літнього університету продовжують пізнавати УжНУ«Засновниця і керівниця лабораторії космічних досліджень Мотря Братійчук зібрала групу зі студентів 3-го курсу фізичного факультету, яких швидко навчила небу. 4 жовтня 1957 року з території Казахстану був запущений перший у світі штучний супутник Землі, а 6 жовтня він з’явився на фоні зоряного неба у цьому районі. Тоді тут було близько 200 спостерігачів. Група студентів тоді ще Ужгородського державного університету, маючи на руках примітивні підзорні труби та секундоміри, побачила два об’єкти й засікла час їхнього проходження під конкретною зіркою. Таким чином була побудована траса супутника. Як виявилося, наші студенти були першими, хто його зафіксував. Отак наше місто увійшло в історію спостережень за штучними супутниками землі», – розповів Віталій Єпішев.

Також школярі почули про історію будівлі, в якій раніше була католицька церква, спостерігали за небом із даху лабораторії, дивилися сферичне кіно в планетарії й навіть спостерігали за космічними тілами через телескоп.

Вікторія Кенідра,
Ксенія Шокіна
Фото авторок
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.