Золото, срібло, бронза, або Як айтівці УжНУ штурмують наукові висоти

На загальноуніверситетський конкурс 2020-го року факультет інформаційних технологій представив 5 монографій у номінації «Природничі науки», автори двох із яких – серед лавреатів

Факультет інформаційних технологій УжНУ відносно молодий: наступної осені йому виповниться 25 років – утім устиг відзначитися у різних сферах університетської діяльності.
Монографія Олександра Лавера, що стала кращою у номінації «Гуманітарні науки» у 2018 р.

Загальновідомими є успіхи підрозділу в царині олімпіадного програмування, з якого щороку на базі факультету проводяться Літні школи. Наші випускники підтримують добрий імідж факультету, успішно працюючи в різних ІТ-установах України та близького й далекого зарубіжжя.

Не відстають айтівці і в спорті. Два рази поспіль – у 2018 та 2019 роках – вигравали «золото» на ХІ та ХІІ загальноуніверситетських спартакіадах викладачів і співробітників. Представники ІТ-факультету серед перших і в благочинній діяльності. Днями з нагоди Дня Святого Миколая вони  відвідали Великоберезнянську загальноосвітню санаторну школу-інтернат І–ІІІ ступенів.

Монографія колективу авторів під керівництвом професора Володимира Міци

Залишається наукова діяльність. Ніде правди діти, були недоброзичливці, які твердили, що ніякої науки на факультеті інформаційних технологій немає. Останні два роки ІТ-факультет успішно розвінчує цю помилкову тезу. Першою «ластівкою» стала монографія доцента Олександра Лавера, яка два роки тому посіла перше місце серед учасників конкурсу «Краща монографія 2018 року» в номінації «Гуманітарні науки».

Монографія Ігоря Повхана

А 2020-го ІТ-факультет представив аж 5 монографій у номінації «Природничі науки». Якщо взяти до уваги, що всього було представлено 11 таких доробків, то на айтівців припало 46 % представленої наукової продукції. Автори монографій – штатні працівники ФІТу: декан підрозділу, доцент Ігор Повхан, професор Володимир Міца, доценти Олександр Міца, Ігор Лях, Володимир Поліщук, Михайло Кляп. Стосовно наукового потенціалу, то тільки в монографії колективу авторів під керівництвом професора Володимира Міци відповідний h-фактор перевищує 90. Це дуже добрий показник.

Урешті, після тривалих дискусій конкурсна комісія присудила друге місце монографії колективу авторів під керівництвом професора Володимира Міци. Третє місце посіла одноосібна монографія доцента Ігоря Повхана. Решту представлених праць відзначили за участь.

Отже, наші лавреати та їхні монографії:

• О. Лавер. Війни та народонаселення країн світу у ХХ-ХХІ століттях (1900- 2016 рр.) : монографія / вид. 2-е, допов. Ужгород: РІК-У, 2018. 760 с. ISBN 978-617-7692-07-1 – «золото» 2019 року.
  • В. Міца, О. Фегер, Р. Голомб, В. Ткач, М. Іванда, О.Міца, С.Петрецький, І.Фекешгазі. Взаємозв’язок низькотемпературних аномалій теплопровідності та низькочастотних раман спектрів широкозонних халькогенідних стекол для оптичних покриттів силової оптики./за редакцією В. Міци// Ужгород: РІК-У, 2019. 152 с. ISBN 978-617-7692-27-9 – «срібло» 2020 року.
  • І. Повхан. Логічні дерева класифікації в задачах штучного інтелекту: Дослідження проблематики: Монографія – Ужгород РІК-У, 2020. 276 с. ISBN 978-617-596-304-3 – «бронза» 2020 року.

До Нового 2021 року залишається зовсім небагато часу, проте викладачі ІТ-факультету – у постійному науковому пошуку: готують нові монографії й методичні посібники на прийдешній конкурс 2021 року.

За інформацією завідувача кафедри інформатики та
фізико-математичних дисциплін, доцента Олександра Лавера