Лекції з молекулярної біології та біохімії прочитав нашим студентам професор з Америки

Розмова професора Кріса Метьюса про сучасні світові дослідження зацікавила і студентів, і викладачів біофаку

0 1 203
13–15 вересня в рамках програми співпраці міст- побратимів – Ужгорода й Корвалліса – УжНУ відвізитував професор Кріс Метьюс (Chris Mathews), який входить до когорти 50 найкращих біохіміків США.

На біологічному факультеті він прочитав низку лекцій, у яких ішлося про дезоксирибонуклеотиди – будівельні блоки ДНК (Deoxyribonucleotides, the building blocks of DNA).

Перша лекція (ДНК попередники, мутагенез і рак / DNA precursors, mutagenesis, and cancer) була присвячена ролі балансу нуклеотидів ДНК у підтриманні здорового стану клітини та її переродження у ракову клітину через зміну їх співвідношення. Іншим важливим моментом заняття було донесення інформації про роль онкогенів та їх індукцію через спонтанні мутації, а також роль мутантного білка р53 у виникненні раку.

Студенти слухають лекцію американського професора

На другій лекції (Рибонуклеотид редуктаза – найбільш цікавий ензим у світі / Ribonucleotide reductase, the most interesting enzyme in the world) американський науковець спинився на результатах досліджень за 3-ма структурно різними класами рибонуклеотидредуктаз (І–ІІІ), які мають вільно радикальний механізм дії та потребують для відновлення рибонуклеотидів метал і вільні радикали. Цей фермент є важливою мішенню при лікуванні раку інгібіторами рибонуклеотидредуктази.

Третя лекція розкривала роль генетики мітохондрій та окислювального пошкодження у старінні (Mitochondrialgenetics, oxidativedamage, andaging).

Розмова професора Кріса Метьюса про сучасні дослідження в молекулярній біології та біохімії надзвичайно зацікавила не тільки студентів, а й викладачів.

Декан біофаку Ярослава Гасинець – про закордонного гостя
Вл. інф.