На усунення зауважень Держінспекції навчальних закладів України Вчена рада УжНУ схвалила план заходів

Також заслухали звіт про діяльність Ради молодих учених УжНУ, розглянули шляхи поліпшення рейтингових показників вишу

На засіданні Вченої ради Ужгородського університету, що відбулося 12 жовтня у ректораті, розглянули питання підготовки вишу до роботи в зимовий період, заслухали звіт про діяльність Ради молодих учених УжНУ. Також було оприлюднено результати перевірки УжНУ Державною інспекцією навчальних закладів України та затверджено план заходів щодо усунення зауважень та виявлених недоліків.

Утім розпочали з урочистостей. Ректор УжНУ Володимир Смоланка привітав професора кафедри історії України Дмитра Данилюка з нагоди його 75-річчя та вручив ювіляру подяку за довгу та плідну працю на користь рідного вишу. Подяки також отримали викладачі кафедри фізичного виховання І.В.Сущенко та В.В.Звонар з нагоди Дня фізичної культури та спорту.

Тетяна Малаховська

Після виступу проректора з адміністративно-господарської роботи Дмитра Сойми щодо готовності УжНУ до опалювального сезону відзвітувала про роботу очолюваного органу голова Ради молодих учених університету Тетяна Малаховська. Члени Вченої ради визнали діяльність науковців-початківців задовільною, проте рекомендували активніше поширювати в середовищі молодих учених інформацію про державні і міжнародні конкурси, умови здобуття премій, стипендій, ґрантів серед молодих учених, сприяння в організації та проведенні науково-дослідних робіт. Зокрема – і створити на сайті університету відповідну сторінку, де, крім того, регулярно висвітлювати діяльність самої Ради молодих учених. Також було запропоновано відновити щорічний конкурс «Кращий молодий науковець Ужгородського національного університету».

Важливим пунктом обговорення стали результати перевірки, що працювала в УжНУ протягом 20–29 вересня. План усунення зауважень і виявлених недоліків містить 40 позицій. Студентів, очевидно, зацікавить, що серед наголошеного інспекцією – і пункт про те, що канікули повинні тривати 2 місяці на рік без включення в цей час проходження практики. Серед іншого комісія зауважила також, що функціонування загальноуніверситетських кафедр поза факультетами неможливе. В УжНУ три такі підрозділи: кафедра фізичного виховання, військова кафедра та кафедра педагогіки і психології.

В.о. проректора з науково-педагогічної роботи Олександр Сливка

Прокоментувавши зауваження інспекції (текст довідки, за словами  в.о. проректора з науково-педагогічної роботи Олександра Сливки, оприлюднений на офіційному сайті УжНУ) Олександр Георгійович озвучив план заходів з усунення зауважень (теж буде розміщений на сайті університету після затвердження Вченою радою), а також звернувся до деканів з проханням переглянути весь список і взяти до уваги пункти, котрі стосуються відповідних факультетів та подати окремі плани заходів з виправлення недоліків за висновками перевірки.

Ректор Володимир Смоланка поінформував присутніх про позицію нашого вишу в рейтингу Webometrics. Після стрімкого зростання за два роки останнім часом спостерігається незначний спад (переважно через зміни у методиці визначення показників) – нині ми на 45-му місці. Про те, за якими критеріями складається рейтинг, а також що потрібно впровадити у виші, аби підвищити свої позиції, розповіла начальник центру інформаційних технологій Христина Чернявська.

А от проректор УжНУ із науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел нагадала всім, що 17–18 жовтня Ужгородський університет відзначатиме свою 71-у річницю. З цього приводу у виші передбачено цілу низку урочистих заходів. Подробиці святкувань читайте в публікаціях Медіацентру.

Катерина Хижняк,
фото Василя Третяка