Відбувся круглий стіл щодо співпраці між Інститутом кібернетики та Ужгородським університетом
Київські і закарпатські науковці підбили підсумки десятирічної академічної взаємодії
З боку Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАНУ в зустрічі взяли участь заступник директора, академік Олександр Палагін, завідувачі відділів – члени-кореспонденти НАНУ Леонід Гуляницький та Петро Стецюк і старший науковий співробітник Віктор Стовба, а від Ужгородського університету – представники кафедри інформаційних управляючих систем та технологій професор Олександр Міца, доценти Олександр Левчук, Володимир Ніколенко та Ігор Шапочка, від кафедри системного аналізу та теорії оптимізації – доцент Андрій Брила, а також студенти спеціальностей «Комп’ютерні науки» та «Системний аналіз».
На зустрічі академік Олександр Палагін розповів про напрями в галузі інформаційних технологій, які розвиваються в Інституті кібернетики, згадав ідеї засновника Академії наук України Володимира Вернадського та запропонував написати свій варіант гри «Еволюція», в яку було б закладено людиноцентричні ідеї розвитку цивілізації. Член-кореспондент Петро Стецюк розказав про спільну наукову діяльність та різні оптимізаційні задачі, над якими він працює зі студентами й аспірантами Ужгородського університету.
Член-кореспондент Леонід Гуляницький розповів про давні зв’язки з УжНУ, зокрема, про проведений ще 1985 року семінар з дискретної оптимізації та регулярні школи-семінари «Теорія прийняття рішень», започатковані професорами Олексієм Волошиним та Миколою Маляром, які проводяться в Ужгородському університеті: нині 12-а така Міжнародна школа-семінар відбудеться під егідою Міжнародного симпозіуму «Інтелектуальні рішення». Також він окреслив напрями наукової діяльності у сфері комбінаторної оптимізації та інтелектуальних ІТ, які можуть зацікавити як студентів, так і аспірантів.
Доцент Ужгородського університету Андрій Брила згадав, що його кандидатська дисертація була захищена Інституті кібернетики – науковим керівником був старший науковий співробітник Інституту Володимир Шило. Зауважив, що співпраця кафедри системного аналізу та теорії оптимізації з Інститутом триває ще з моменту створення цього підрозділу УжНУ, коли його започаткував професор Юрій Червак. Вказав на важливість співпраці, яка в нього склалася з старшими науковими співробітниками відділу методів дискретної оптимізації математичного моделювання та аналiзу складних систем Інституту Валентиною Рощин та Дмитром Боярчуком.
Професор Олександр Міца також відзначив, що його докторська дисертація була захищена в Інституті кібернетики – науковим консультантом був завідувач відділу методів негладкої оптимізації Інституту Петро Стецюк. Розповів про конкурс GlushkovCYBER, який спільно проводили вже тричі, та поділився планами провести його вчетверте восени цього року. Також згадав про співпрацю в напрямку штучного інтелекту. Випускник аспірантури спеціальності «Комп’ютерні науки» Ужгородського університету Максим Лупей під його керівництвом успішно захистив дисертацію, двічі вигравав конкурси на постдокторальні дослідження в Національній академії наук України й проводив їх у відділі інтелектуальних інформаційних технологiй Інституті кібернетики під керівництвом завідувача відділу Василя Горбачука.
Круглий стіл став черговим свідченням плідної співпраці між Інститутом кібернетики та Ужгородським університетом. Така сталість партнерства є запорукою ефективного розвитку науки та підготовки висококваліфікованих кадрів у сфері інформаційних технологій.