Про річницю «держави одного дня» в УжНУ розповідали першокурсникам усіх факультетів

Лекцію, присвячену Карпатській Україні, молоді прочитали в усіх корпусах університету

У день 79-ї річниці проголошення Карпатської України в Ужгородському національному університеті студентів усіх факультетів ознайомили з деталями існування «держави одного дня».
Студенти факультету історії та міжнародних відносин
Неля Світлик

Зокрема, у т. зв. зеленому корпусі УжНУ на факультеті історії та міжнародних відносин усі охочі послухали лекцію, присвячену Карпатській Україні. Для студентів перших курсів спеціальностей підрозділу лекцію читала доцент кафедри історії України Неля Світлик.

Володимир Гиря

А в головному корпусі вишу захід розпочав заступник декана ФСН, доцент кафедри політології та державного управління Володимир Гиря, котрий розповів присутнім про пам’ятну дату боротьби українців за незалежність.

Далі мав слово в.о. завідувача вищезгаданої кафедри Микола Вегеш, який доніс до студентів передумови створення й найважливіші віхи існування Карпатської України.

Згодом аудиторії представили фільм про події 1938–39 рр., основою якого стали ретроспективні документи й газетні вирізки.

Микола Вегеш

Студентів вразило почуте й побачене, адже чимало  фактів, котрі наводилися у відео, не були відомі вихованцям підрозділів.

Першокурсниця факультету іноземної філології Анна Рева після заходу поділилася, що мала велике задоволення від того, що побувала на дійстві, приуроченому проголошенню Карпатської України. Узяла для себе чимало інформації, яка необхідна для кожного, бо ж потрібно пам’ятати подвиг наших предків, щоб самим рухатися вперед.

Не тільки гуманітарії зацікавилися заходом.  Любителі цифр і формул теж були вдячні за пізнавальний захід. Одна з них – студентка ІІ курсу математичного факультету Марія Маринець, котра розповіла, що сиділа затамувавши подих, коли показували деталі бою січовиків з нападниками. «Це ж скільки треба мати сили волі й любові до свого краю, щоб покинути парти в навчальних закладах і піти в такі юні роки на смерть!» – каже Марія.

Під час лекції у головному корпусі вишу

Що ж, віхи «держави одного дня» назавжди залишаться в пам’яті справжніх українців, бо це і є приклад справжнього патріотизму.

Марія Шелельо, Діана Вишнева
Фото Марії Шелельо та Катерини Дрипки