Серед них – перші в історії УжНУ рекламісти і піарники

Упродовж трьох днів, із 24 до 26 червня, на відділенні журналістики тривали захисти бакалаврських робіт. Напередодні 30 студентів-рекламістів, піарників, журналістів склали державний іспит. Екзаменаційну комісію, до складу якої ввійшли науковці кафедри, очолювала професорка, деканеса факультету журналістики Національного університету «Одеська юридична академія» Тетяна Кузнєцова. Разом із нею з Одеси приїхав відомий режисер і сценарист неігрового кіно, викладач цього ж університету Валерій Балаян.
Захищає роботу Анастасія Нечипорук

Цьогоріч відділення журналістики випустило своїх перших бакалаврів з реклами та піару. Спеціалізація успішно пройшла акредитацію, а рівень освітніх послуг підтвердили гідні дослідження, частина яких пройшла апробацію результатів під час науково-практичних заходів на філологічному факультеті. Це, зокрема, роботи, присвячені розробці та використанню брендбуку філологічного факультету (Нечипорук А., наук. керівник Шаркань В.В.), репрезентації візуально-змістової єдності фірмового стилю (Панасюк Л., наук. керівник Поліха Л.Я.).

Актуальними були й дипломні роботи, присвячені специфіці реклами в сучасній українській блогосфері (Кузьміна К., наук. керівник Шаповалова Г.В.), пропагуванню етнічної толерантності в мультикультурному середовищі Закарпаття (Бригідін В., наук. керівник Шебештян Я.М.), передвиборчим технологіям у президентській кампанії 2019 р. (Гомонай А., наук. керівник Поліха Л.Я.), знаково-символічній складовій повідомлень у політичній рекламі (Свердун Т., наук. керівник Барчан О.В.).

30 юних медійників-комунікаторів захистили дипломні роботи на відділенні журналістикиРоботи бакалаврів з журналістики стосувалися плaгіaту як журнaлістської проблеми в телевізійному середовищі (Гонак О., наук. керівник Тарасюк В.Ю), образу української армії в сучасному вітчизняному телеефірі (Зілінець Б., наук. керівник Барчан О.В.), телебачення Закарпаття в інформаційному просторі України (Лепай М., наук. керівник Соломін Є.О.), медіаобразу Закарпаття в інформаційному просторі України (Тюк С., наук. керівник Бідзіля Ю.М.), тенденцій розвитку української телевізійної сатиричної журналістики (Угрин А., наук. керівник Соломін Є.О.), проблематики дитячих програм на сучасному українському телебаченні (Шут А., наук. керівник Гецко Г.І.), антиукраїнської пропаганди в національному телеефірі (Шутяк М., наук. керівник Соломін Є.О.), заголовку у сучасному періодичному видані (Блищак Б., наук. керівник Гецко Г.І.), особливостей висвітлення етнокультурної проблематики на телеканалі «Тиса-1» (Кобаль В., наук. керівник Гецко Г.І.), синтаксису складного речення на шпальтах часопису «Український тиждень» (Кость Б., наук. керівник Гецко Г.І.), портрету часопису «Екзиль» на основі радіоінтерв’ю (Костьо М., наук. керівник Тарасюк В.Ю.), телевізійного дизайну програми «Ранок на Тисі» (Мигович М., наук. керівник Поліха Л.Я.), особливостей сучасного вітчизняного телебачення (Шпонтак С., наук. керівник Соломін Є.О.) тощо.

Захищає роботу Даниїл Самсонов

Чимало наукових робіт із журналістики було виконано у вигляді творчих проектів, які високо оцінили члени екзаменаційної комісії. Це зокрема фільм про телепроект «Ранок на Тисі», який також пройшов апробацію, зокрема був презентований на телеканалі «UA: Закарпаття» (Д. Самсонов, наук. керівник Бідзіля Ю.М.), авторська музична програма на Інтернет-радіо «Єден» (П. Будай, наук. керівник Бідзіля Ю.М.), періодичне видання інтелектуально-виховного характеру (Г. Гиревий, І. Голянич, наук. керівник Шебештян Я.М.), розробка телевізійного проекту «Містичне Закарпаття» (Фреган В., наук. керівник Соломін Є.О.) та серія телепрограм «Один день» (Іванчо А., наук. керівник Бідзіля Ю.М.).

Ольга Брайлян

Серед журналістів, які здобули кваліфікацію «бакалавр», є і кореспондентки «Медіацентру», газети «Погляд» Ольга Брайлян та Марія Шелельо. Дівчата представили дослідження «Мова ворожнечі в інформаційному просторі Закарпаття (за публікаціями регіональних друкованих та інтернет-видань)» (Брайлян О., наук. керівник Тарасюк В.Ю.), «Сучасні засоби актуалізації журналістських текстів в онлайн ЗМІ (за публікаціями інтернет-видання «Українська правда» за лютий-березень-квітень 2019 р.)» (Шелельо М., наук. керівник Барчан О. В.) і захистили роботи на «відмінно».

Голова екзаменаційної комісії Тетяна Кузнєцова та Валерій Балаян привітали юних медійників із успішним захистом робіт, відзначили творчі роботи студентів, порадили всім вступати до магістратури. «У кожного з вас є великий потенціал. Але тільки власний характер, творчість, віра можуть довести, для чого ви прийшли у цей світ. Зичу всім творчої реалізації. Насолоджуйтеся своєю професією», – зазначила науковець. Також Тетяна Кузнєцова поділилася ідеєю мобільності між викладачами і студентами, яку прагне реалізувати спільно з відділенням журналістики УжНУ, ідеєю міжрегіонального студентського видання. Докладніше про можливості співпраці розповіла у програмі «Ранок на Тисі»:

Редакція «Медіацентру» приєднується до вітань новоспеченим бакалаврам, бажає успіхів у професійній реалізації та на етапі вступу до магістратури.

Наталія Толочко