«Книга-фест – 2019» назвав своїх переможців у 13 номінаціях

Після нагородження лауреатів вручили й літературну премію «Дебют Срібної Землі» за підсумками минулого року, однією з володарок якої стала випускниця відділення журналістики УжНУ Юлія Медюх

«Книга-фест – 2019» назвав своїх переможців у 13 номінаціях

В Ужгороді в рамках уже восьмого «Книга-фесту» свої творчі доробки представили видавці з усієї України та з-за кордону. Фестиваль створений для залучення людей до активного читання, а видавництва мають змогу презентувати свою книжкову продукцію для широкого загалу.

Організували захід департамент інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Закарпатської ОДА, департамент культури облдержадміністрації, обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка, облорганізація Національної спілки письменників України, Громадська організація «Асоціація бібліотекарів Закарпаття».

Олег Хававчак під час нагородження

«На цьому фестивалі змагаються винятково видавці. Вони демонструють, як книжка може й має виглядати, які тенденції диктує сучасний ринок. Видавництва вигадують щось оригінальне для читачів, бо наповнення, зміст – те, що ми, читачі, отримуємо в результаті глибшого знайомства із книгою, а перше враження допомагає скласти її зовнішній вигляд – зображення, відчуття від дотику до неї і можливих рельєфних обрамлень, навіть запах», – коментує голова журі цьогорічного конкурсу, викладач кафедри української літератури, заступник декана філологічного факультету УжНУ Олег Хававчак.

Хоч і тенденція до читання щороку зростає, але потенційні читачі часом обирають альтернативні варіанти класичній книзі. Завдання видавців – привернути максимальну увагу до друкованої книжкової продукції, створити щось особливе, унікальне, аби також вирізнитися з-поміж конкурентів.

Що ж до підсумків, то переможців визначили у 13 номінаціях.

1. “Літературно-художнє видання: проза”
Видавництво “Карпатська вежа” за книгу Мирослав Дочинець “Єдин”

2. “Літературно-художнє видання: поезія”
Видавництво Олександри Гаркуші за книгу Надія Панчук “Колодязь часу”

3. “Наукове видання”
Всеукраїнське державне видавництво “Карпати” за книгу “Взаємодія обласного партійно-радянського керівництва з репресивними органами в період соціалістичної розбудови Закарпаття та його комунізації. 1946-1953 рр.”

4. “Видання публіцистики”
ТзОВ “Поліграфцентр “Ліра” за книгу Сергій Федака “Закарпатський театр на порозі ХХІ століття”

5. “Образотворче видання”
Всеукраїнське державне видавництво “Карпати” за книгу “Золоті сторінки. Українське мистецтво другої половини ХХ століття”

6. “Видання з мистецтвознавства”
Видавництво Олександри Гаркуші за книгу Михайло Сирохман “Павло Бедзір”

7. “Животворне минуле”
ТДВ “Патент” за книгу Юрій Фатула “Неси мамці жалість мою. Закарпаття у Першій Світовій війні”

8. “Видання для дітей”
Всеукраїнське державне видавництво “Карпати” за книгу Ольга Тимофієва “Про звіряток для маляток”

9. “Туризм і рекреація”
Видавництво Олександри Гаркуші за книгу “Архітектурна спадщина Ужгорода”

10. “Фест-книга”
Видавництво ТОВ “РІК-У” за книгу “Ліси Закарпаття: нариси з історії та часопис лісівництва”

11. “Майбутній ілюстатор книги” І місце
Анна Микита за ілюстрацію до збірки віршів Галини Малик “Неслухняний дощик”, до вірша “Капелюх”. Керівник Стецюк А. П.

12. “Майбутній ілюстатор книги” ІІ місце
Юрій Леміш за ілюстрацію до твору Володимира Федишина “Париж не Ужгород”. Керівник Кузик Є. М.

13. “Майбутній ілюстатор книги” ІІІ місце
Анна Балабохіна за ілюстрацію до збірки віршів Галини Малик “Неслухняний дощик”, до вірша “Боягузь”. Керівник Стецюк А. П.

Після нагородження переможців фесту було вручено й літературну премію “Дебют Срібної Землі” за підсумками минулого року. Однією з її лауреаток стала й випускниця відділення журналістики УжНУ Юлія Медюх.

На завершення видавцям побажали творчого натхнення та вдячних читачів, а також символічно дали старт «Книга-фесту 2020».

Діана Магоч