Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Автори колективної монографії про мови і культури під час війни в Україні зустрілися з ректором УжНУ

Окрім виданого результату наукових пошуків, обговорили питання академічної мобільності викладачів і студентів, співпрацю Ужгородського університету із ЗВО Європи, зміни у виші за час повномасштабного вторгнення й плани на майбутнє

0 96
11 квітня в Ужгородському університеті відбулася презентація колективної монографії «Мови і культури під час війни». До неї ввійшли наукові статті 14 дослідників з 10 країн світу.

Автори колективної монографії про мови і культури під час війни в Україні зустрілися з ректором УжНУ До Ужгорода безпосередньо на презентацію книжки завітало кілька авторів монографії – Алекс Круглов (професор Школи слов’янських та східноєвропейських студій Університетського коледжу Лондону), Dr. Надія Кісс (Ерфуртський університет), Dr. Людмила Підкуймуха (Гіссенський університет імені Юстуса Лібіха), Тарас Кремінь (Уповноважений із захисту державної мови). Разом із очільницею Науково-дослідного центру соціології мови УжНУ, професоркою кафедри соціології та соціальної роботи Галиною Шумицькою, в. о. завідувача згаданої кафедри Дмитром Афанасьєвим та проректоркою УжНУ з науково-педагогічної роботи Мирославою Лендьел шановані гості зустрілися з ректором Ужгородського університету Володимиром Смоланкою.

Галина Шумицька
Галина Шумицька

«Монографія стала результатом наукової конференції, яка відбулася торік у Лондоні. Пан Алекс [Круглов. – Ред.] був її головним організатором. Участь у заході взяло близько 60 осіб з понад 40 країн світу, проте до монографії ввійшла лише частина підготовлених праць. Збірник двомовний: частина – українською, частина — англійською», – зазначила Галина Шумицька.

Володимир Смоланка
Володимир Смоланка

Ректор Володимир Смоланка високо оцінив плід праці міжнародної команди науковців та висловив вдячність за виконану роботу: «Тепер, під час війни, надзвичайно важливо оцінювати різні аспекти нашого життя. Ситуація, зокрема й мовна, змінюється, тому треба дивитися вперед і працювати на майбутнє. Ми дуже цінуємо міжнародну співпрацю, тож дякую вам за вашу допомогу, за те, що відкриваєте для нас віконця у світ. Також велика похвала нашим фахівцям, що рухаються вперед і використовують для цього всі можливості».

Під час зустрічі обговорили питання академічної мобільності викладачів і студентів, співпрацю Ужгородського університету із ЗВО Європи, зміни у виші за час повномасштабного вторгнення та плани на майбутнє.

Дмитро Афанасьєв, Тарас Кремінь, Володимир Смоланка, Мирослава Лендьел, Галина Шумицька, Алекс Круглов, Надія Кісс, Людмила Підкуймуха
Дмитро Афанасьєв, Тарас Кремінь, Володимир Смоланка, Мирослава Лендьел, Галина Шумицька, Алекс Круглов, Надія Кісс, Людмила Підкуймуха

Алекс Круглов презентував ректору примірник колективної монографії, а Надія Кісс — спільне з Монікою Вінгендер дослідження «Спірне мовне розмаїття у воєнній Україні. Національні меншини, мовні біографії та лінгвістичний ландшафт», укладачами якого зокрема є й викладачі Ужгородського національного університету. У відповідь гості також отримали подарунки від УжНУ.

Анастасія Лабик
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.