Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Першокурсники ФІМВ зустрілися з експослом України в Республіці Кіпр Борисом Гуменюком

0 58
Борис Гуменюк та Віталій Андрейко
Борис Гуменюк та Віталій Андрейко
У п’ятницю, 11 квітня, першокурсникам спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» факультету історії та міжнародних відносин випала нагода поспілкуватися з Борисом Гуменюком – українським дипломатом, Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Кіпр (2003–2007 та 2012–2019 рр.), колишнім ректором Дипломатичної академії України при МЗС України, а нині завідувачем кафедри міжнародних відносин та гуманітарних студій Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.

Зустріч відкрив декан факультету Віталій Андрейко, зауваживши, що для студентів УжНУ це вже друга така зустріч із паном послом.

Далі – головні тези й пряма мова Бориса Гуменюка.

* * *

«Робота посла за кордоном віддзеркалює ті проблеми, які є в нас у державі. Я думав: як добре бути послом США чи КНР в Україні, бо ти спокійний – за тобою стоїть могутня держава. І як цікаво бути послом України за кордоном, бо тут треба проявляти вміння розвʼязувати надзвичайно складні питання».

* * *

Першокурсники ФІМВ зустрілися з експослом України в Республіці Кіпр Борисом Гуменюком«Після завершення дипломатичної служби я написав книгу «Із щоденника посла України». Дозволив собі написати в останньому розділі – аналітично-підсумковому – про наші здобутки й недоліки дипломатичної діяльності: що ми недопрацювали і які причини цього. Як приклад недалекоглядності в нашій дипломатії та політиці – Будапештський меморандум. Це мають вивчати в дипломатичних академіях: як не потрібно і за формою, і за змістом готувати документи. А також як не варто їх виконувати. Ми віддали ядерну зброю за безцінь і швидко, та не провели дипломатично правильні перемовини, щоб мати в майбутньому гарантії безпеки».

* * *

«Головний недолік Української дипломатії нині – ми програли повністю Схід. Особливо Китайську Народну Республіку. Так, ми європейська країна. Але хто заважав товаришувати з Китаєм, мати з ним нормальні дипломатичні й фінансові відносини, щоб тут були їхні фірми, їхні інтереси? Це наша дурість, наш злочин, наш примітивізм, якщо хочете».

* * *

«Коли почалася повномасштабна війна, ми опинилися в нових реаліях – це нова сторінка у нашій та європейській історії. Це змінює нашу роль, наше геополітичне значення. Поставало питання, чи ми вистоїмо».

* * *

«У нас є зовнішній ворог і є ворог внутрішній. Найбільший наш внутрішній ворог – корупція. Крім того – радянщина, відсутність зрілого громадянського суспільства, слабка, недореформована правова система. Ось недалекий приклад із МСЕК у Хмельницькій області [мова про скандал із очільницею Хмельницької МСЕК Тетяною Крупою, яку восени 2024 звинуватили у незаконному збагаченні та виявили $6 млн готівкою та коштовності. – Авт.]: прокурори купили собі інвалідність. Ви, молодь, боріться з корупцією, ставайте громадянами і будуйте справедливу державу».

* * *

«Наша дипломатія дуже сильна, наші дипломати набагато кращі за своїх колег із інших країн. Бо є обʼєктивні обставини: маємо потужну українську школу підготовки дипломатів».

Першокурсники ФІМВ зустрілися з експослом України в Республіці Кіпр Борисом ГуменюкомСтуденти мали змогу поставити запитання панові послові. Тож, крім згаданого, говорили про створення вільної економічної зони, проблеми дипломатичної служби на Кіпрі, культурні особливості кіпріотів, сфери їх інтересів в Україні, про російський вплив на країни через посольства. Також гість ділився історіями з життя в рамках дипломатичної служби. А за найцікавіші запитання подарував студентам свої книги.

Насамкінець Віталій Андрейко та Борис Гуменюк підписали угоду про співпрацю між Ужгородським національним університетом та Українським державним університетом ім. Михайла Драгоманова.

Ксенія Шокіна
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.