До Чеської Республіки на ювілейний книжковий форум завітала делегація богемістів УжНУ

Поїздка відбулася в рамках співпраці між краєм Височина та Закарпатською областю

У рамках співпраці між чеським краєм Височина та Закарпатською областю студентів чеського відділення УжНУ запросили відвідати сусідню державу.

Ужгородська делегація з Міланом Піларшем

Ювілейний 25-й чеський книжковий форум під назвою «Podzimní knižní veletrh» («Осінній книжковий ярмарок») відбувся в місті Гавлічків Брод (Чеська Республіка).

Це найстарший книжковий захід сусідньої держави, який за період свого існування став улюбленим місцем чеської читацької спільноти. Щорічно учасниками цього ярмарку стає близько 160 видавництв, більше ста письменників та понад 16 тисяч відвідувачів. З цьогорічною програмою форуму та запрошенням на наступний можна ознайомитися за цим посиланням.

Організатором масштабного заходу є видавництво «Hejkal», яке очолює відома письменниця та перекладачка Маркета Гейкалова.

У центрі «Височина»

Центр «Височина» в особі його засновника магістра Мілана Піларша в рамках книжкового форуму організував другий збір книг для ужгородських богемістів (про перший – у нашій попередній публікації) та безпосередньо запросив студентів чеського відділення відвідати форум, про що попередньо було опубліковано на сайті центру «Височина».

У видавництві «HOST»

У видавництві «Paseka»

До збору книг на прохання Маркети Гейкалової та Центру «Височина» долучилося 15 відомих чеських видавництв, а саме: Novela bohemica, HOST – vydavatelství, s. r. o. Nakladatelství Druhé městoPRÁH s.r.o., Dauphin, FrausNakladatelství a knihkupectví PasekaAlbatrosNakladatelství Univerzity Pardubice, Nakladatelství Literární noviny, Argo, Hejkal, THB, a.s., Atlantis, Nakladatelství JOTA – Knihy.ABZ.cz.

У видавництві «THB»

Науковій бібліотеці нашого університету для потреб богемістів і всіх, хто цікавиться чеською літературою, культурою загалом, передано сотні художніх книг сучасних чеських письменників на кілька тисяч крон.

Тож висловлюємо щиру подяку урядові Краю Височина, Центрові «Височина», що в Гавлічковому Броді, а також організаторам книжкового форуму за допомогу та сприяння в другій поспіль акції збирання книг для наших студентів.

Ясна річ, що цьому передувало налагодження співпраці з відомими чеськими видавництвами, внаслідок якої нам були подаровані книги.

У видавництві «JOTA»

Студенти-богемісти мали можливість познайомитися з сучасними чеськими письменниками

Під час акції студенти-богемісти мали можливість познайомитися з сучасними чеськими письменниками, які щопівгодини презентували свої твори в різних приміщеннях Будинку культури, де й працював книжковий форум.

Студенти-богемісти були запрошені представити Україну, тож виступили з презентацією «Познайомтеся з Україною» у двох навчальних закладах Гавлічкового Броду – Торговельній академії та Будівельному технікумі.

Під час цих виступів були представлені найвідоміші українські письменники, культурні діячі, співаки, спортсмени.

Під час презентації

Окремо чеські студенти цікавились подіями на Сході України і ставленням до цих подій різних верств українського населення.

Наші студенти відвідали музей Височини, де постійно діє експозиція, присвячена Карлу Гавлічку Боровському.

Перед музеєм у Височині

Перед музеєм у Височині

Поїздка завершилась екскурсією до столиці Чеської Республіки – Праги.

На екскурсії в Празі

На екскурсії в Празі
За інформацією доцента кафедри словацької філології
Юлії Юсип-Якимович