Разом з тим заяви приймаються й на однозвучні (близькі) спеціалізації непедагогічного спрямування, випускники яких стають фахівцями в різних галузях виробництва, інших сферах суспільного життя.
Навіть побіжний аналіз прийнятих заяв на вступ до Ужгородського університету на низку названих спеціалізацій засвідчує, що абітурієнти при їх виборі нерідко сплутують педагогічні й непедагогічні профілі. Врешті, той, хто, скажімо, прагне здобути кваліфікацію вчителя, обирає напрям підготовки, який не дає можливості працевлаштуватися у загальноосвітній школі. Крім того, варто пам’ятати, що ліцензійний обсяг і кількість місць державного замовлення на спеціалізації спеціальності «Середня освіта» переважно набагато вищий, ніж на суміжні спеціалізації непедагогічного профілю, – відповідно і шансів вступити, зокрема й на бюджетне навчання, більше.
Тож голови відбіркових комісій звертають увагу наших майбутніх студентів на те, що до 27 липня у разі наявності вільних пріоритетів вони ще мають нагоду подати відповідну електронну заяву на бажану спеціальність.
На це вказує, зокрема, декан факультету іноземної філології, голова відбіркової комісії цього підрозділу Михайло Рошко у пропонованому відео.