Про «Актуальні проблеми і перспективи сучасної філології й освіти» говорили у рамках співпраці факультету іноземної філології  УжНУ з факультетом гуманітарних наук Технічного університету Клуж-Напока

6–7 травня на факультеті іноземної філології УжНУ успішно організували в онлайн-форматі першу міжнародну студентську наукову конференцію «Актуальні проблеми і перспективи сучасної філології й освіти» (Ужгород-Бая-Маре, Україна – Румунія)

Захід відбувся у рамках співпраці факультету іноземної філології  УжНУ з факультетом гуманітарних наук Технічного університету Клуж-Напока (Північний університетський центр у м. Бая-Маре (Румунія)).

На ФІФ спільно з румунськими колегами організували міжнародну студентську наукову конференціюНа відкритті конференції з вітальним словом виступили декани факультетів Михайло Рошко та Мірча Фаркаш, завідувач відділу аспірантури професор Джордже Акім, провідний фахівець у галузі викладання англійської мови, лектор-експерт Ліджіа Томояга, а також завідувачки кафедр: англійської філології – Сніжана Голик, німецької – Ольга Гвоздяк, романських мов та зарубіжної літератури – Діана Смужаниця. Модераторами зустрічі виступили старші викладачі Тарас та Оксана Дацьо й заступниця декана з наукової роботи доцентка Наталія Чендей.

На ФІФ спільно з румунськими колегами організували міжнародну студентську наукову конференціюЗагалом участь у конференції взяли понад 90 студентів та аспірантів з двох країн, які представили свої дослідження в галузях германістики, романістики, перекладознавства, літературознавства й методики викладання іноземних мов. Серед актуальних питань, яким були присвячені доповіді учасників конференції, є дослідження мовних явищ у різних дискурсах, ономастика, когнітивна лінгвістика, прагматика, комунікативна лінгвістика, лінгвокультурологія, соціолінгвістика, діалектологія, методика навчання, літературна критика, історичні розвідки тощо. Студенти і модератори секцій вели жваві дискусії, ілюстрували свої доробок креативними й змістовними презентаціями, ділилися досвідом, демонструючи широке коло наукових інтересів й ґрунтовну теоретичну підготовку. Робочими мовами конференції були англійська, німецька, французька та румунська.

За підсумками конференції організатори й модератори провели круглий стіл, під час якого обговорили набутий досвід, поділилися враженнями й окреслили перспективи дальшої співпраці, які з-поміж іншого передбачають участь в конференціях, обмін студентів у рамках програм академічної мобільності, запрошення провідних лекторів для читання спецкурсів, проведення спільних досліджень.

За інформацією заступниці декана з наукової роботи, доцентки Наталії Чендей