Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Доцент ФІТу видав дебютну художню книжку

Перша прозова збірка Василя Лавера «У тіні Ердеґа» містить 17 оповідань у жанрі горор

0 183
Василь Лавер
Василь Лавер
20 березня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка презентували першу прозову художню збірку молодого письменника, музиканта, кандидата фізико-математичних наук, доцента факультету інформаційних технологій УжНУ Василя Лавера.

Дебютувавши кілька років тому як прозаїк у літературному клубі «Читаємо разом» та клубі літературних дебютів «Нові імена», Василь Лавер запам’ятався відвідувачам літературних акцій Ужгорода творами з чудовим гумором, навіть чорним, чи й сарказмом у цікавих історіях. Відтак його проза з’явилася в альманаху закарпатської спілки письменників «Літературне Закарпаття», в тематичних добірках горор-оповідань «Після опівночі», «Підвал», «Ліс» та сплатерпанк-збірці «Свині». А цьогоріч Василь Лавер видав дебютну книжку «У тіні Ердеґа», де зібрано 17 оповідань у жанрі горор.

Презентована книга
Презентована книга

За словами автора, дослівно назву можна потрактувати як «у тіні чорта», бо Ердеґ – це темний образ із угорської міфології. А назву таку обрав за одним із оповідань у збірці. «Герої моїх творів – це звичайні люди, які опинилися не в тому місці і не в той час», – коментує Василь Лавер. Він розуміє, що література жахів не на широку аудиторію, але для багатьох це безпечний спосіб відчування адреналіну. Для самого ж автора найголовнішим відгуком читачів є те, що його тексти легко читаються. З огляду на кількість людей у залі під час презентації – своїх читачів Василь Лавер уже має.


Доцентка кафедри української літератури Олександра Ігнатович, яка була однією з тих, хто спонукав автора видати першу збірку, відзначила нестандартне мислення Василя Лавера. Вона переконана, що три напрямки, в яких працює Василь, – математика, музика й література, – це різні вияви одного в душі дебютанта.

Василь Густі

Літературознавиця відзначила лаконічність і точність оповідань: «Книжка важлива стилістикою і її поєднанням із тим, що він пише. А обізнаність у жанрі – це важлива складова культури письма. Автор не одноплощинний, тут є і готична проза, і магічний реалізм, і горор. Він обережно поводиться із долею персонажів, показує, як входити в життя інших». Відзначила Олександра Ігнатович і проникливе оформлення книжки, яке втілив ужгородський художник Ярослав Гроб.

Голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Густі радий, що література краю розвивається в різних жанрах. Василь Лавер – один із перших, хто системно працює в ніші літератури жахів. Очільник крайової письменницької оранізації відзначив, що в збірці «У тіні Ердеґа» Василь Лавер збагнув анатомію людського життя. Вважає, що книжка стоїть на фундаменті вимогливості автора до себе.

Автографсесія
Автографсесія

Нещодавно Василь Лавер спробував себе і в поезії. Хоч поки ніде її не друкував, але прочитав один із віршів, де зізнався: «Я люблю ніч. Мені у ній комфортно».

Іванка Когутич – для Медіацентру УжНУ,
фото ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка із соцмережі ФБ

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.