Доцента УжНУ, бійця Збройних сил України Віктора Трошкі відзначили найвищою нагородою Угорської академії наук

Ужнівець у відповідь подарував президентові Угорської АН розмальовану на фронті гільзу від артилерійського снаряда – теперішнє знаряддя науковця

26 липня в Будапешті, у приміщенні Угорської академії наук, відбулося вручення Почесної відзнаки ім. Яноша Ороня «За вагомий внесок у розвиток науки» доцентові кафедри фізико-математичних дисциплін Українсько-угорського навчально-наукового інституту Віктору Трошкі. Ця відзнака є однією із найвищих нагород Угорської академії наук.

Присудили її ужгородському науковцеві ще торік, однак через те, що Віктор Трошкі з перших днів повномасштабного вторгнення перебуває у зоні бойових дій, нагороду йому вдалося отримати лише тепер.

Своєю чергою, пан Віктор подарував президентові Угорської академії наук гільзу від артилерійського снаряда, яку розмалювали на фронті. На малюнку – емблеми 128-ї бригади й дивізіону, де служить науковець, та зображення рукостискання (дві руки у кольорах прапорів України та Угорщини).

За інф. УУННІ