«Поштовхом до створення цього руху став болісний фактор – війна. Після звільнення Краматорська восени 2014 року львівські волонтери вирушили туди ремонтувати помешкання й вставляти шибки. Спочатку люди ставилися до волонтерів з осторогою, але згодом об’єднали зусилля й разом почали відбудовувати оселі. Тоді стало ясно: спільна праця об’єднує людей. Так зародилися табори – цілісна культурна платформа, в рамках якої молодь не лише працює, а й навчається та розвивається. Ми зводимо стіни будинків й руйнуємо стіни між людьми», – розповіла про рух «Будуємо Україну разом» координаторка амбасадорів закарпатського осередку, третьокурсниця факультету міжнародних економічних відносин Тетяна Гичка.
Зібралися на нетворкінг в «Aura Academica» здебільшого ті, хто вже знає про БУР із власного досвіду або чув про нього. Особливими гостями стала родина Томашевських, якій нещодавно відБУРили коридор і кухню та вирішили деякі дрібні ремонтні питання в помешканні.
Мама чотирьох дітей Ольга зізнається, що діти охоче долучалися до ремонту: «Коли я повідомила, що нам потрібно буде підготувати стіни до ремонту, – й оком не змигнула, як вони очистили стіни в коридорі від частини шпалер. У ході ремонту, звісно, допомагали так само з усіх сил».
Атмосферу та настрій нетворкінгу забезпечували іграми на побудову команди, співали під гітару й переглядали псевдодокументальну стрічку про Україну «2020. Безлюдна країна». Ну, а щоб було не лише весело, а й затишно, кожен приніс із собою смаколики.
У рамках зустрічі голова осередку Павло Прижегодський анонсував наступний БУРчик, що відбудеться вже в ці вихідні (25–26 січня) у селищі Чинадійові: ремонтуватимуть частину помешкання багатодітної родини. Приємним бонусом для волонтерів стане відшкодування витрат на дорогу, смачний обід, а на додачу ще й екскурсія тамтешнім замком Сент-Міклош! Зареєструватися на участь можна тут.
Докладніше про Всеукраїнський рух «Будуємо Україну разом» читайте за покликанням.