Із високими досягненнями та позитивним настроєм правники відзначили професійний день

Юридичний факультет УжНУ – четвертий у загальноукраїнському рейтингу за середнім балом ЗНО вступників до магістратури та у двадцятці правничих підрозділів, де набір магістрантів перевищив 150 осіб

11 жовтня на юридичному факультеті з нагоди професійного дня, який в Україні святкували 8 жовтня, урочисто зібралися колектив, вихованці підрозділу, поважні гості.
Олександр Сливка

Ведучим був четвертокурсник Павло Величко. Розпочали з Гімну, також хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих військових. Захід побудували у форматі привітань.

Так, слово мав перший проректор УжНУ Олександр Сливка, котрий подякував засновникам юрфаку й усім правознавцям за плідну працю, побажав здоров’я, хороших студентів. «Нині юридичний факультет – один із найкращих у виші», — наголосив Олександр Георгійович.

Ганна Фазикош

Своєю чергою, голова апеляційного суду Закарпатської області Ганна Фазикош розповіла про шостий судовий форум з участю найвідоміших фахівців. Примітно: перший день присвятили питанню юридичної освіти, підготовки кадрів, підвищення кваліфікації, а другий – обговоренню судової реформи. Це свідчить про усвідомлення важливості юридичної освіти.

«Нині правознавці та юристи повинні знатися на макроекономіці, основах демократії, мати широкий світогляд. Важливі й 4 складові юридичної освіти: знання, уміння, навички, ставлення. Я переконана, що колектив нашого юридичного факультету здатен забезпечити необхідний рівень», – зауважила пані Ганна.

Василь Гомонай

А от начальник головного територіального управління юстиції в Закарпатській області Руслана Натуркач, звертаючись до колег, побажала всім мирного неба, а також частими нагодами пишатися своїми випускниками.

Руслана Натуркач

Руслана Павлівна також закликала бути певними в тому, що професія правника потрібна: «В органах державної влади потребують дедалі більше юристів. Так, голова обласної державної адміністрації й усі його чотири заступники – юристи. В обласній і міській радах також є заступники-юристи».

«Від імені міського голови, депутатського корпусу вітаю найкращий колектив УжНУ з професійним днем. Найкращий, бо поєднав досвід з ентузіазмом, чоловічу солідність і жіночу чарівність», – сказав колегам заступник мера Ужгорода Василь Гомонай.

Гість додав: цього тижня підписали Меморандум про співпрацю між Ужгородською міськрадою й УжНУ. Керівництво якийсь час не могло визначитися, коли урочисто схвалити угоду: в День міста чи під час святкування річниці ВНЗ. Урешті, це сталося в День юриста.

Ярослав Лазур

До присутніх звернувся й декан юридичного факультету УжНУ Ярослав Лазур: «Приєднуюся до всіх побажань. Удячний колективу, керівництву університету, представникам органів державної влади». Ярослав Володимирович із приємністю повідомив про вагомі досягнення юрфаку, серед яких:

• 4-те місце в загальноукраїнському рейтингу, який демонструє середній бал ЗНО вступників до магістратури;
  • підрозділ увійшов до двадцятки таких, де набір магістрантів перевищив 150 осіб.
Юрій Бисага

Насамкінець із вітальним словом виступив завкафедри конституційного права й порівняльного правознавства Юрій Бисага: «Бути юристом – це стан душі, покликання, дане від Творця. Щиро бажаю всім присутнім фізичного й духовного здоров’я, наснаги, віри в те, що ми робимо!».

Під час заходу чимало викладачів, працівників, студентів підрозділу отримали грамоти від деканату, подяки ректора В.Смоланки, голови ОДА Г.Москаля та очільника обласної ради М.Рівіса.

Крім того, проректор Олександр Сливка вручив диплом кандидата юридичних наук Олександрові Лемаку.

Відзначати професійний день юристи продовжили святковим концертом і вечерею. Про це Медіацентр розповість згодом.

Ольга Брайлян