Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Акція «Письменник за прилавком» мала дебютанта

Уперше до культурного заходу долучився лікар і літератор Йосип Турак

0 134
Йосип Турак
Йосип Турак
Щороку акцію «Письменник за прилавком» підтримує багато відомих авторів, та організатори завжди раді й новим обличчям. Хто відвідав книгарню «Кобзар» 13 грудня, мав змогу познайомитися й поспілкуватися з ще одним учасником заходу – провідним хірургом та автором кількох книг Йосипом Тураком.

Тож до акції Йосип Турак долучився вперше. Зауважує: тільки-но дістав пропозицію, вирішив погодитися, адже чимало читав про зустрічі в книгарні.

Головну увагу новачок вирішив зосередити на книзі «Деколищояк, або Мої трафунки», яку автор нещодавно видав під псевдонімом Фисой Карут. «Колись давно публікувався під цим іменем, а оскільки це мемуари, то вирішив, що до «Трафунків» саме такий підпис буде найдоречніший. Назва можливо трохи дивна, проте саме відповіді на ці питання розкриваються в книзі. У виданні 9 частин, 160 епізодів. Я описав усе, починаючи з дитинства, кожен важливий момент, іноді сумний, іноді веселий», – розповідає автор з легкою усмішкою.

Акція «Письменник за прилавком» мала дебютантаВажлива роль в оповідях дитинства належить Великому Березному і сім’ї автора. Чимало історичних подій слугують фоном для розповідей. Згадуються в книзі і веселі студентські роки, всілякі казусні історії. Приємні спогади висвітлені і в презентації, яку підготував Йосип Турак, кожен слайд прикрашений фотографіями з сімейного архіву, карикатурами, малюнками з книги. Ілюструвала «Деколищояк» сестра автора – художниця Ангеліна Турак.

Особливістю «Деколищояк, або Мої трафунки» є наявність епіграфу до кожної частини. «До кожного зі 160 епізодів книги я підібрав епіграф. Це моя слабкість – давно захоплююся цікавими фразами, – пояснює автор. – Щоразу, як читаю книгу і бачу щось цікаве, позначаю і записую сторінку».

Акція «Письменник за прилавком» мала дебютантаЗнайомив читачів Йосип Турак і ще з трьома працями – «Адекватний шов рани з погляду хірурга-практика», «Етичні та правові засади медчиного втручання з погляду хірурга-практика», «Документальна історія лікарні імені Андрія Новака в Ужгороді», проте ці видання для вузького кола читачів.

До слова, останнє з перерахованих є найбільшою працею, оскільки робота над книгою тривала десять років. Доводилося довго сидіти в архівах, чимало інформації перекладати з угорської мови, проте в результаті вийшла доволі цінна книжка. Нині автори (Йосип Турак працював над виданням разом із Юрієм Яциною) готують другу частину, вихід якої планується на 2020 рік. Як зауважує Йосип Андрійович, 3 частина ймовірно вийде в двох томах, оскільки інформації досить багато.

«Є ще кілька ідей для написання цікавих книг, але про це пізніше», – ділиться секретом з Медіацентром Йосип Турак.

Вікторія Кенідра
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.