Критичне мислення та ІКТ: інноваційний майстерклас організували на біологічному факультеті
Методистка Ужгородського наукового ліцею Мар’яна Сігеті поділилася важливими освітніми практиками з магістрантами підрозділу
Запрошеною лекторкою виступила методистка Ужгородського наукового ліцею Мар’яна Сігеті. Вона поділилася досвідом використання інноваційних освітніх методик, спрямованих на розвиток творчого й критичного мислення, формування впевненості, вміння працювати з інформацією та адаптуватися до складних життєвих ситуацій.
Мар’яна Юріївна провела майстерклас, презентувала власні методичні знахідки й акцентувала увагу на формуванні соціальної і здоров’язбережної компетентностей. Для налаштування аудиторії на плідну співпрацю та мотивації навчальної діяльності вона використала головоломки, організувала бесіду зі здобувачами із застосуванням вправи «Інформаційне гроно».
Для розвитку критичного мислення та вміння виявляти причиново-наслідкові зв’язки, прогнозувати зміни в середовищі й робити висновки методистка запропонувала інтерактивні методи: «Кола знань», «Якщо…, то…», «Це…, тому що…», «Арт-галерея», «Вдалий крок». Логічне мислення розвивали через «Алгоритм знань», де здобувачі в певній послідовності описували біологічні поняття, створювали блок-схеми, а також працювали з рубрикою дослідницького характеру «Поміркуй…, поясни…».
Учасники зустрічі вчилися застосовувати набуті знання на практиці, спираючись на власний досвід і заповнюючи комірки за допомогою вправи «Логікон». Для розвитку зорової та слухової пам’яті, уяви й мислення було використано технологію скрайбінгу через програму малювання та віртуальну дошку Padlet, на якій розміщували текстові нотатки, зображення та фотографії (зокрема з вебкамери мобільних пристроїв). Сервіс Plickers забезпечив швидкий зворотний зв’язок від аудиторії.
Майстерклас викликав зацікавленість учасників навчального процесу: студенти здобули цінні практичні навички, активно долучилися до дискусії та ставили запитання, що сприяло поглибленню їхніх знань та вмінь.
До заходу долучилися й викладачі факультету – доцентка кафедри зоології Наталія Куруц і завідувач кафедри генетики, фізіології рослин і мікробіології Михайло Вакерич, які підкреслили важливість майстеркласу для розвитку критичного мислення, творчості й аналізу біологічної інформації за допомогою ІКТ. Заняття продемонструвало ефективність сучасних методик у біологічній освіті.
Такі зустрічі сприяють не лише підвищенню кваліфікації викладачів, а й удосконаленню сучасних підходів, що може значно поліпшити навчальний процес, сформувати соціальну і здоров’язбережну компетентності. Ці ініціативи сприяють розвитку освітнього процесу, активному залученню здобувачів освіти, сприятимуть розширенню можливостей для їх дальшого працевлаштування. Активність здобувачів вищої освіти, їхня зацікавленість у таких зустрічах мотивує продовжувати практикування таких гостьових занять.
Колектив факультету висловлює вдячність педагогу-практику Мар’яні Сігеті й сподівається на дальшу співпрацю.