Легенда світової дипломатії Ден Вітмен запропонував ужнівцям курс із міжнародного менеджменту
Перші два дні професор читатиме лекції, інші – пройдуть у форматі стимуляційних ігор, завдяки яким можна «прокачати» професійні навички й удосконалити свою англійську
Навчатиме студентів Ден Вітмен – старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики (Філадельфія, США). Раніше професор працював на дипломатичній службі в Інформаційному агентстві й Державному департаменті США, був дипломатом в країнах Європи, Африки та на Гаїті. Також він є членом правління Ради публічної дипломатії.
Зареєструватися на курс могли студенти будь-якого факультету. Найактивніше долучилися факультети історії та міжнародних відносин, міжнародних економічних відносин та іноземної філології. Після закінчення навчання всі активні учасники отримають сертифікати.
У перший день курсу учасників вітав декан факультету історії та міжнародних відносин УжНУ Віталій Андрейко. Він подякував усім, хто зареєструвався, й зауважив, що протягом наступних чотирьох днів на студентів чекає багато цікавої інформації щодо кризових явищ у суспільстві, проблем міжнародних відносин, публічної та культурної дипломатії. Перші два дні Ден Вітмен читатиме лекції, інші – пройдуть у форматі стимуляційних ігор. Вислідом цих ігор стане те, що кожен зможе «прокачати» навички і найголовніше – вдосконалити свою англійську.
«Хочу вас закликати використовувати кожну хвилину спілкування з професором, бо він, без перебільшення, людина-історія. Ден Вітмен брав участь у вирішенні багатьох конфліктних ситуацій з погляду дипломатичної діяльності і є експертом в цій галузі», – наголосив декан ФІМВ.
Перша лекція для учасників мала назву «Політика/Стратегія/Тактика». Містер Вітмен пояснював різницю між цими явищами і разом зі студентами розбирав, як вони допомагають у вирішенні міжнародних конфліктів. Як приклади згадували 30-річну війну в Європі, Першу та Другу світові війни, збройний конфлікт у Нагірному Карабахуі і, звичайно, війну в Україні.
Наприкінці лекції професор роздав студентам завдання на другий день курсу. На учасників чекає перша симуляційна гра. Розділившись на команди, вони будуть представляти інтереси певної країни в конфлікті та спробують його розв’язати.