Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

«Ми воюємо за освічену націю», – як професор Федір Шандор проводить пари прямо з окопу

Професор УжНУ Федір Шандор у складі закарпатського батальйону тероборони тепер у зоні бойових дій на сході України

1 3 850
Професор УжНУ Федір Шандор у складі закарпатського батальйону тероборони тепер у зоні бойових дій на сході України
Професор УжНУ Федір Шандор у складі закарпатського батальйону тероборони тепер у зоні бойових дій на сході України
Нині ця світлина Федора Шандора з допису його товариша по зброї Віктора Щадея облетіла весь Фейсбук: «В перерві між бойовими чергуваннями професор УжНУ Федір Шандор читає лекцію з «Туризмознавства» своїм студентам. Як і в мирному житті, Шандор постійно в русі, на зв’язку з активними закарпатцями, які допомагають нашим військовим. Ну а лекції студентам – це святе, їх пропускати не можна))).  У перший же день війни Федір Федорович прийшов у воєнкомат і несе службу в батальйоні тероборони. Зараз він – на Сході України…»

Тож як професорові, перебуваючи з іншими закарпатськими бійцями на Ізюмському напрямку бойових дій, ще й удається проводити пари на двох факультетах, – Федора Шандора розпитав Медіацентр УжНУ.

«Уже 70 днів я в армії. Пішов до військкомату одразу після пар 24 лютого. Але занять зі студентами не кидав, — розповідає професор. — Щопонеділка й вівторка у мене пари о 8 ранку – жодної я не пропустив. Завжди надаю перевагу ранковим заняттям: вичитав, а потім маєш час на іншу роботу. Ось тепер проводжу теоретичні заняття для туризмознавців і студентів ФСН, а на семінарах працюють аспіранти». 

Федір Федорович каже, що з командуванням і товаришами по службі вдалося дійти згоди, щоб удавалося поєднувати службу і пари. 

«Всі хлопці знають, що я читаю пари. Тому мій графік бойових чергувань у дні занять підлаштовують відповідно. Бойове чергування триває добу і що чотири години потрібно бути на позиції. Тобто 4 години чергуєш, тоді 4 відпочиваєш. Тож коли в мене пари, я чергую вночі, а одразу після чергування вранці проводжу пару. Крім того, в інші дні займаюся облаштуванням побуту, копаю траншеї тощо».

На питання, чи перериває  пари під час обстрілів, Федір Шандор відповідає: «Якщо стріляє десь на фоні, то на пару це особливо не впливає. Звук такий, ніби трактор ходить. Пари я проводжу завжди біля бліндажа. От щойно був обстріл, а ми вичитували помилки в модулях. Перейшов у бліндаж і продовжив читати лекцію».

Наприкінці розмови професор зауважив: «Ми воюємо за освічену націю. Якби я не читав лекції, то був би гріх. Я ж нащо на війну пішов?»

Тому, шановні студенти, готуйтеся до сесії з особливим завзяттям. Бо за це наші захисники тепер платять дуже високу ціну…

Ксенія Шокіна
1 Коментар
  1. Щодо спроб посварити українців та угорців, які проживають в Закарпатті – Український Деміург

    […] «Ми воюємо за освічену націю», – як професор Федір Шандор проводить пари прямо з окопу – Медіацентр https://mediacenter.uzhnu.edu.ua/news/lektsii-z-okopu/2022-05-05-51374 […]

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.