Молодь економічного факультету найчастіше за всіх долучається до програм міжнародного студентського обміну Erasmus+
Торік в Erasmus+ взяло участь понад 40 ужнівців – нині доступне семестрове навчання у вищих навчальних закладах Румунії, Хорватії, Німеччини, Швеції, Словаччини, Італії, Польщі, Іспанії, Чехії та інших країн
Під час свого щорічного звіту ректор УжНУ Володимир Смоланка повідомив, що за весь час участі нашого вишу в програмі міжнародної академічної мобільності Erasmus+ економічний факультет лідирує за кількістю реалізованих обмінів.
Декан економічного факультету Віталій Сержанов розповідає: «Студенти і викладачі нашого факультету з 2017 року щороку долучаються до участі в програмах академічної мобільності Erasmus+. Це були програми у Хорватії, Чехії, Італії, от тепер їхатиме студентка до Польщі. Двоє дівчат щойно повернулися з першого для нашого факультету студентського обміну з Сербією. Великий позитив, що їздити можуть і студенти, і викладачі – навчатися і викладати відповідно. Я також брав участь у програмі й викладав у Сербії.
Як правило, наші студенти брали участь в обмінах, що тривали 3–3,5 місяці. Протягом усього часу учасники отримують щомісячну стипендію, якої вистачає на проживання, харчування й загалом життя в країні, яка приймає. Після навчання учасники та учасниці отримують довідку, що засвідчує участь у програмі, – це стане гарним бонусом під час майбутнього працевлаштування».
Навчатися за програмою студентських обмінів можна неодноразово. В Україні діє кредитно-модульна система навчання – така сама, як і в Європі. Завдання студента – набрати певну кількість кредитів, тобто прослухати певну кількість годин із певних дисциплін й успішно скласти іспити чи заліки. Де студент їх прослухає – немає значення. Тож за програмою студенти вивчають певні дисципліни, а потім перезараховують їх уже тут.
Враженнями від свого першого студентського обміну ділиться другокурсниця спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Катерина Максимова: «У Сербії ми вивчали економічні дисципліни англійською мовою і навіть були на міжнародній економічній конференції, до участі в якій долучилися гості з усіх континентів світу. Але мали й час на подорожі різними містами, відвідали купу цікавих визначних куточків, познайомилися з культурою й місцевими жителями і загалом поліпшили свої soft skills. Участь у програмі допомогла удосконалити розмовну англійську, попрактикуватися в публічних виступах тощо. Студентам, які розмірковують, чи брати участь у цій програмі, бажаю нічого не боятися, йти до своїх мрій, і, якщо вам випаде нагода, долучитися до міжнародних обмінів. Навіть не вагайтеся – їдьте! Вважаю, одне з найкращих рішень у моєму житті – саме участь у проєкті Erasmus+. Це було дуже цікаво, продуктивно й залишило спогади на все життя».
Катерина була в Сербії разом із Анастасією Кузьо, яка навчається на спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» і теж сповнена вражень від навчання: «Erasmus+ відкрив для мене багато нового, цікавого, незабутнього. Я дізналася про сербську культуру, звичаї і зустріла неймовірно відкритих і привітних людей, які залишили яскравий слід у моєму серці.
Також я значно поліпшила свої практичні навички з англійської мови і знання з економічних дисциплін. Окрім академічного навчання, програма Erasmus+ сприяла моєму особистісному розвитку – я навчилася швидко, самостійно та обґрунтовано приймати рішення. Бажаю кожному, хто матиме можливість взяти участь у програмі Erasmus+, не вагатися й обов’язково спробувати. Це незабутній досвід, який надає безліч можливостей і точно знадобиться вам у майбутньому».
Протягом 2023 року до програми Erasmus+ долучилося понад 40 ужнівців. Нині доступне семестрове навчання у вищих навчальних закладах Румунії, Хорватії, Німеччини, Швеції, Словаччини, Італії, Польщі, Іспанії, Чехії та інших країн. Дізнатися більше про можливості міжнародних обмінів та обрати програму можна у відділі міжнародних зв’язків УжНУ. Всю інформацію знайдете у розділі Міжнародна співпраця на сайті Ужгородського національного університету.