Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

На Іршавщині відкриють пам’ятник Адальберту Ерделі

Над бюстом видатного митця краю працює молодий талановитий закарпатець Адріан Балог, котрий нині мешкає у Києві

0 155

На Іршавщині відкриють пам’ятник Адальберту Ерделі

Днями в обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая презентували книжку «Шаржі» Адальберта Ерделі. Видатний художник нашого краю представлений у цьому виданні рідкісною для Закарпаття гранню карикатуриста.

2017-й видався доволі щедрим на вшанування знаного художника Срібної землі. Нарешті було видано літературні твори й щоденники Адальберта Ерделі мовою оригіналу (по-угорськи). А завершить цей рік відкриття пам’ятника одному з найбільших українських живописців ХХ століття в селі, де він народився.

На Іршавщині відкриють пам’ятник Адальберту Ерделі
Адріан Балог

У першій декаді грудня в Климовиці на Іршавщині відбудеться відкриття мармурового погруддя Адальберту Ерделі. Саме тут працював учителем у школі його батько Михайло Гриць, який під тиском мадяризації змушений був змінити прізвище на угорське.

Над бюстом видатного митця працює молодий талановитий закарпатець Адріан Балог, котрий нині мешкає у Києві. Це буде другий пам’ятник засновнику закарпатської школи живопису. Перший, створений київським скульптором Миколою Олійником на початку 1990-х років, встановлений в Ужгороді в альпінарії і вже став однією з туристичних родзинок обласного центру.

Іванка Когутич – спеціально для Медіацентру УжНУ
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.