На кафедрі історії України відзначили найкращі студентські дослідження

Анонімним голосуванням присутніх на конференції переможцями визнали Петра Шека, Дмитра Магаляса та Галину Рейтій

За трибуною найкращий доповідач конференції – Петро Шек
16 травня на кафедрі історії України відбулася щорічна студентська наукова конференція. Модерувала зібрання доцент Неля Світлик, а функції секретаря виконала студентка Олександра Сегедій. До виступів зголосилися 13 студентів бакалаврату денної та заочної форм навчання за спеціальностями «Історія», «Історія та археологія» (спеціалізація «Американістика»), «Середня освіта – Історія».

На початку форуму завідувач кафедри, професор Роман Офіцинський подарував усім його учасникам наукові й художні видання різнопланової тематики. Промовців уважно вислухали їхні наукові керівники, інші викладачі кафедри і студенти, які прийшли морально підтримати своїх товаришів, однокурсників. Доповіді супроводжувалися мультимедійними презентаціями, гострими запитаннями, жвавими обговореннями і запальними дискусіями.

Доповідає Олександра Сегедій

Студент І курсу «Американістики» Дмитро Магаляс свою доволі несподівану доповідь «Італо-американська мафія в Нью-Йорку першої половини ХХ ст.» виголосив англійською мовою. Відтак англійською слухачі з цього приводу й дискутували. Шквал емоцій і запитань викликали виступи студентки ІІ курсу Галини Рейтій «Відьма як напівдемонологічний персонаж у віруваннях населення Українських Карпат» і студента ІІІ курсу Руслана Павлова «Участь підрозділів Збройних сил України в миротворчих операціях на Балканах від 1991 р. донині». До речі, Руслан у 2007–2009 роках служив у миротворчій місії ООН у Ліберії, а нині проходить військову службу головним старшиною гірсько-піхотного батальйону.

Володимир Філей

Значний інтерес присутніх викликали сумлінні дослідження студентів ІІ курсу – «Реконструкція в США 1865–1877 рр.» Володимира Філея, «Українсько-канадське культурно-гуманітарне співробітництво в 1991–2016 р.» Іванни Данко, «Історія села Синевир Міжгірського району Закарпатської області від заснування до сьогодення» Ангеліни Дебель, студентів ІІІ курсу – «Софія Окуневська-Морачевська – перша українська жінка-лікар Австро-Угорщини» Олександри Сегедій, «Депортація кримсько-татарського народу 1944 р. – прояв злочинної сутності національної політики сталінізму» Інги Чорнобровенко, студентів ІV курсу – «Генеза театральної справи у Галичині в середині ХІХ ст.» Романни Студзинської, «Життя та діяльність доньок Ярослава Мудрого» Сергія Бігаря.

Руслан Павлов отримує книжкові подарунки від Романа Офіцинського

Учасники зібрання взяли до уваги наявні доповіді «Харизматичні володарі в народних переказах Закарпаття» четвертокурсника Михайла Демчика, «Українсько-американське міждержавне співробітництво (1991–2015 рр)» третьокурсниці Діани Шийчин, які з поважних причин не змогли особисто виступити.

Завершилася конференція визначенням переможців через анонімне голосування усіх присутніх. Після підрахунку бюлетенів виявилося, що фортуна усміхнулася такій трійці найкращих молодих дослідників: студенту ІІ курсу Петрові Шеку (1-е місце) з темою доповіді «Леонід Позен – скульптор-реаліст українського походження», згаданим Дмитру Магалясу (2-е місце) і Галині Рейтій (3-е місце). Переможці отримали цінні призи – бібліотечки пізнавальної та презентабельної літератури, зокрема мистецькі альбоми і популярні серед читачів краєзнавчі видання. Володаря першого місця, котрий навів доречні паралелі між творчістю героя своєї студії та сучасною міні-скульптурою Ужгорода, вирішили відзначити також і спеціальною грошовою премією.

Олександра Сегедій,
студентка ІІІ курсу спеціальності «Історія»