Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Філологічний факультет провів VIIІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію студентів та аспірантів

0 91

Філологічний факультет провів VIIІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію студентів та аспірантів

6 травня філологічний факультет УжНУ зібрав молодих науковців на VIIІ Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів та аспірантів «Актуальні проблеми філології та журналістики».
Олеся Харьківська
Олеся Харьківська

Пленарне засідання модерувала заступниця декана з наукової роботи і міжнародних зв’язків Олеся Харьківська.

З вітальним словом до учасників звернувся декан філологічного факультету Юрій Бідзіля, який наголосив на важливості наукової діяльності у формуванні молодого спеціаліста: «Шановні колеги, сьогодні ми вчергове зібралися для наукового свята. Ті, хто вважає наукову роботу чимось другорядним, що потрібно виконати лише заради диплома, — глибоко помиляються. Підприємець й інженер Генрі Форд писав, що людина, яка займається наукою, не старіє, залишається молодою. Натомість ті, хто не навчається і не займається науковою діяльністю, старіють незалежно від віку.

Юрій Бідзіля
Юрій Бідзіля

Літературознавиця Тамара Гундорова зазначала, що науковці — це не ті, хто говорять про все, а ті, хто говорить про головне й добре це знає. Тож гуманітарна наука теж може бути конкретною.

А королевою всіх наук є філософія, адже жодна точна чи природнича наука не може існувати без неї. Вона є методологією всього, прагне до об’єктивності й правдивості. Думаю, сьогодні ми разом керуватимемося філософськими підходами й зробимо свій внесок у розвиток мовознавства, літературознавства, соціальних комунікацій тощо».

Пленарне засідання розпочали з доповіді аспіранта Олега Єршова на тему «Автоматизовані методи попередньої обробки аудіосигналу для фонетико-акустичних досліджень». Молодий науковець репрезентував аналіз сучасних програмних інструментів, які дозволяють ефективно підготувати аудіосигнали для подальших акустичних вимірів. Доповідач класифікував їх на чотири групи за функціональними можливостями й продемонстрував практичні результати роботи з однією з таких програм.

Відтак про мотив ініціації та образ відьми в романі Наталії Довгопол «Дарована весна, або Відьма за чужим призначенням» доповідала Ангеліна Гречин. «Образ головної героїні твору, дівчини Рути, глибоко закорінений у фольклорному уявленні про відьму, однак авторка наповнює його новим змістом, зберігаючи ключові архетипні маркери. Становлення героїні як відьми — це складний внутрішній процес, що супроводжується болем, втратою, самозреченням, протистоянням із собою та світом і завершується прийняттям себе та своєї сили. А процес ініціації в інтерпретації Наталії Довгопол відбувається не завдяки типовим для фольклору випробовуванням відьми, а завдяки психологічному дорослішанню, відпусканню дитячих травм і прийняттю себе», — резюмувала Ангеліна.

Наступною виступила Анна Зубець із доповіддю про діалектизми в трилогії Ірини Вільде «Метелики на шпильках»: «Різні за походженням і структурним рівнем діалектизми в трилогії є важливим засобом зображення реалій життя й побуту буковинців. Проте авторка використовує їх помірковано й доцільно, завдяки чому вони не перевантажують текст, а лише додають йому стилістичного забарвлення, характерного для певної місцевості», — зазначила студентка.

Філологічний факультет провів VIIІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію студентів та аспірантівОсобливу увагу привернула англійськомовна доповідь Поліни Моруги «The role of citizen journalism during war: opportunities and threats for professional media». Студентка проаналізувала феномен громадянської журналістики в умовах війни — діяльності громадян, які беруть активну участь у зборі, аналізі й поширенні інформації без професійної журналістської освіти. Доповідачка окреслила як можливості такої діяльності, так і ризики для професійних ЗМІ, зокрема поширення дезінформації, фейків і недотримання журналістських стандартів.

Завершила пленарне засідання Діана Омельчук з доповіддю про проблематику й психологізм ранніх новел словацького письменника Франтішка Швантнера. «Проблематика його творів охоплює фундаментальні питання людського існування: втрату ідентичності, фаталізм, моральний вибір, добро та зло, які автор майстерно розкриває через внутрішні переживання героїв, відображаючи трагічність людської долі в умовах воєнної деколонізації особистості».

Надалі роботу продовжили в секційних засіданнях, де обговорювали актуальні питання мовознавства, літературознавства й журналістикознавства.

Філологічний факультет провів VIIІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію студентів та аспірантівОрганізатори подбали й про культурну частину заходу — 7 травня учасників очікує екскурсійна поїздка до міста Хуста, що стане чудовим завершенням наукового форуму.

Анастасія Лабик
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.