Вступна кампанія триває: на військовій кафедрі приймали іспит із фізичної підготовки

Абітурієнти демонструвати свою вправність у 100-метровому й кілометровому забігах, відтак виконували силові вправи – хлопці підтягувалися на поперечині, дівчата відтискалися від землі

Добра фізична форма для офіцера – невід’ємна вимога, тож і на кафедру військової підготовки беруть лише витривалих. 17 травня на стадіоні «Авангард» охочі стати курсантами цього підрозділу Ужгородського університету показували свою силу – складали іспит із фізичної підготовки.

Важливо, що до складання такого випробування допускали лише тих, хто засвідчив свою придатність до військової служби відповідною довідкою з військкомату. Аби стати курсантом кафедри, треба було продемонструвати свою вправність у 100-метровому й кілометровому забігах. Відтак виконували силові вправи – хлопці підтягувалися на поперечині, а дівчата відтискалися від землі.

Ірина Хилинська

Студентка напряму «Соціологія» Ірина Хилинська показала добрі результати й ділиться сподіваннями: «Я вже три роки мрію вступити на військову кафедру, але близькі дуже проти, бо не вважають цей фах дівочим. І навіть тепер складаю вступні іспити, а вдома про це ще не знають. Я дуже люблю спорт і навіть спеціально додатково готувалася до вступу. Мені подобається поліція, армія, прикордонні війська, маю намір навчитися артилеристської справи. Дуже сподіваюся, що рідні підтримають мій вибір».

Цікаво, що іспит приймали викладачі кафедри фізичного виховання, аби бути максимально об’єктивними, а на полі чергував медик. Цьогоріч підмічають позитивну тенденцію: вступники демонструють кращі результати і більше бажання.

Оксана Варга

«Студенти прийшли на стадіон і вже перемогли себе, продемонстрували волю й силу, адже погода нині не надто сприятлива. Прогрес є, і насамперед він полягає у їхньому бажанні: молодь хоче бути здоровою та фізично загартованою, а кафедра військової підготовки лише рада цьому сприяти», – підкреслює завідувач цього підрозділу Василь Олійник.

Ще одна абітурієнтка Оксана Варга вже працює заступником начальника Закарпатського обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою, однак теж прагне вступити на кафедру військової підготовки. «Я хочу здобути офіцерське звання, бо подобається військова справа й усе, що з цим пов’язано. Чи перспективно це? Кожна робота перспективна – залежить від ставлення до неї».

Ксенія Шокіна