Зустріч ініціювало Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Минулого тижня резиденти й координатори університетських інкубаторів YEP, серед яких і студентка УжНУ, член операційної команди академічного бізнес-інкубатора «YEP UzhNU» Аліса Снарська, долучилися до обговорення перспектив розвитку студентського підприємництва і стартап-екосистеми в Україні. Зустріч ініціювало Міністерство економічного розвитку і торгівлі.
Михайло Тітарчук

Під час обговорення заступник міністра Михайло Тітарчук зауважив, що пріоритетом для уряду України є розвиток інновацій. Нині в Кабміні працюють над створенням міцної бізнес-орієнтованої архітектури підтримки інновацій: на стратегічному рівні це Інноваційна рада під керівництвом Прем’єр-міністра України, створення якої уряд підтримав 25 жовтня. До складу Ради увійшли керівники ключових українських та міжнародних компаній та організацій, які займаються розвитком інновацій. Разом із цим останнім часом спостерігається позитивна динаміка розвитку стартапів.

Михайло Тітарчук побажав студентам виходити за рамки, вчити не тільки те, що дають в університеті, а цікавитися трендами, стежити за ринком. «Якщо йдеться про інновації, має працювати трикутник «університети – влада – бізнес». YEP цінний тим, що він об’єднує креативних студентів і університети, це нетворк, який дійсно дає результат».

Представники академічного бізнес-інкубатора «Yep Uzhnu» взяли участь в обговоренні перспектив розвитку студентського підприємництва і стартап-екосистемиЗаступник міністра наголосив: уряд працює над тим, щоб зацікавити молодь залишатися в Україні працювати, робити бізнес. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України відкрите до співпраці і закликає разом  розвивати інновації в Україні.

Засновник YEP Андрій Заікін поділився планами на 2018 рік. «Ми запускаємо програму Bridge to Entrepreneurship, що має підвищити загальний рівень знань молоді про стартап-культуру. Вже в лютому починається наша спільна з Естонією програма «YEP Starter», найкращі учасники якої будуть у результаті пітчитися перед європейськими інвесторами».

Андріана Снарська

Аліса Снарська розповіла про свою роботу в інкубаторі УжНУ. Багато тренінгів і лекцій програми проходить саме в нашому ВНЗ, тому важливо вчасно й злагоджено готуватися до них, щоб ніщо не відвертало уваги стартаперів від ефективного навчання. Михайло Тітарчук та Артем Ахромків підтримали нас приємними новинами. На зустрічі було сказано: «Треба робити несподівані речі – це дає результат». Якщо вже політики вірять, що стартапи можуть зовсім несподівано принести великий результат щодо економічної підтримки країни, то про що ще можна казати. Це безсумнівний плюс і підтримка від влади для нашого інкубатора, головне – вірити.

Але найбільшим сюрпризом для студентів став подарунок на День Миколая. З ініціативи першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва кожен учасник зустрічі має можливість влітку пройти стажування на головних підприємствах країни.

За інформацією директора Центру кар’єри УжНУ Тетяни Бутурлакіної