Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Науковці УжНУ розпочинають дистанційне навчання для лікарів Закарпаття

Кафедра громадського здоров’я ФПО розпочала очно-заочне навчання районних лікарів без відриву від роботи

0 1 326
Науковці УжНУ розпочинають дистанційне навчання для лікарів Закарпаття
Науковці УжНУ розпочинають дистанційне навчання для лікарів Закарпаття
Факультет післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки УжНУ, зокрема кафедра громадського здоров’я, розпочала очно-заочне навчання районних лікарів без відриву від роботи. Цикл тематичного вдосконалення з елементами дистанційного навчання вже пройшли медичні працівники окремих міст Закарпаття: Сваляви, Тячева, Рахова.

Кафедра громадського здоров’я, відкрита 2008 року, провадить післядипломну підготовку, що включає навчання лікарів-інтернів, провізорів, стоматологів, курсантів та додипломну підготовку, яка, своєю чергою, передбачає навчання студентів з дисципліни «Цивільний захист».

Науковці УжНУ розпочинають дистанційне навчання для лікарів Закарпаття

Іван Рогач

“Кафедра готує головних лікарів, заступників, завідувачів відділень, переймається кадрами для реформи охорони здоров’я, яка триває в Україні. Але потрібно розуміти, що зміни в системі охорони здоров’я неможливі без важливих законів. Насамперед потрібно чітко визначитися з формою власності закладів охорони здоров’я та їх статусом. Необхідно ухвалити закони: «Про обов’язкове медичне страхування», «Про фінансування», «Про права пацієнта», «Про права медпрацівників»”, – уважає завідувач кафедри, доктор медичних наук, професор Іван Рогач. Він називає сімейного лікаря «менеджером людського здоров’я», оскільки через його руки має надходити до пацієнта 70–80% медичної допомоги.

«Я вважаю, що сімейний лікар повинен взяти на себе відповідальність за здоров’я населення, що проживає на території його обслуговування, відповідно до угоди. Брак виваженого правового поля реформ створює корумповані дії. Як ви розумієте, причина не в медичних працівниках, а в неврегулюваності правового поля в державних і комунальних закладах охорони здоров’я. Це призводить до зниження доступності, наступності та якості надання медичної допомоги.

Науковці УжНУ розпочинають дистанційне навчання для лікарів Закарпаття

Викладачі кафедри громадського здоров’я

Новий міністр охорони здоров’я загострив увагу на розвитку трьох напрямків: соціальному медичному страхуванні, госпрозрахунку та приватній роботі. Це не є особливо новим, але потрібно визначитися з гарантованим обсягом медичної допомоги, законодавчо його врегулювати і роз’яснювати населенню нові правила», – вважає Іван Рогач.

Зважаючи на процеси реформування у медицині, виникає потреба в навчанні медиків основам менеджменту, а також новаціям у медицині, на що й спрямовує свою діяльність кафедра громадського здоров’я.

Наталія Каралкіна
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.