Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Науковий фонд факультету МЕВ збагатився монографією про захист прав людини

Робота «Система захисту прав людини у рамках Ради Європи» – результат сумлінної колективної праці науковців України і Словаччини

0 312
Створення нової наукової літератури сприяє розвитку системи знань, дає нові можливості для дослідження певної тематики студентами та іншими фахівцями справи.
Ігор Дір, Микола Палінчак та Роланд Цебер
Ігор Дір, Микола Палінчак та Роланд Цебер

Днями на факультеті міжнародних економічних відносин презентували монографію «Система захисту прав людини у рамках Ради Європи», над якою працювали Надзвичайний та поважний посол України, кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародної політики УжНУ Ігор Дір, доктор політичних наук, професор УжНУ Микола Палінчак, депутат Ужгородської районної ради, магістр міжнародних економінчих відносин Роланд Цебер, член Асоціації юристів Словаччини, викладач кафедри соціальної роботи  університету Коменського у м. Братиславі Ш.Несмезі, доцент факультету міжнародних відносин Братиславського економічного університету К.Брочкова.

Презентоване видання
Презентоване видання

Як зауважив Микола Палінчак, представлена робота – результат сумлінної колективної праці науковців України і Словаччини, оскільки завжди непросто скоординувати діяльність, поєднати наукові інтереси.

Монографія присвячена участі нашої держави в Раді Європи та безпосередньо захисту прав людини в Україні. Міжнародний досвід та внутрішній розвиток важливий для розвитку та впровадження прав людини у нашій державі. Декілька книг уже відправлені в різні бібліотеки університетів, інститутів, академій.

Ігор Дір
Ігор Дір

«У монографії ми системно підійшли до викладення теми, тож сподіваємося, що вона буде корисна не тільки для тих, хто цікавиться темою прав людини, а й для тих, хто вивчає міжнародні відносини, правознавство, – окреслив практичне значення книги один з авторів Ігор Дір. – В основі праці лежить дисертація «Захист громадянських прав людини в Україні в рамках Ради Європи», яку захистив у 2010 році. Глобальність цієї теми полягає в тому, що нині живемо в громадянському суспільстві, але не варто забувати й про те, що найперше право – право на життя – з’явилося з появою перших людей. Розглядаємо тематику класично, проте в історичному аспекті це питання можна ще багато досліджувати. Хочу заначити, що ми зосередилися не тільки на теорії, а й вивчали практичну площину».

Микола Палінчак
Микола Палінчак

Праця складається з 5 розділів: «Поняття та еволюція захисту громадянських прав людини в Україні у рамках Ради Європи», «Розвиток політико-правової думки щодо прав людини в Україні у рамках Ради Європи», «Інформативна система захисту громадянських прав людини в Україні у рамках Ради Європи», «Інституційна система захисту прав людини в Україні у рамках Ради Європи», «Релігійна свобода в Україні (Міжнародні стандарти та національні гарантії)». Поділ здійснено відповідно до розкриття питань для зрозумілості поданого матеріалу.

«Монографія є цінною для науковців, які займаються питанням адаптації національного законодавства до європейських стандартів, студентів, які навчаються на ФМЕВ. Ми, викладачі, використовуємо ці матеріали для подання навчальних дисциплін. До прикладу, я викладаю курс «Релігійний фактор у міжнародних відносинах». Також у праці показано, що в Україні релігійна свобода на доволі високому рівні, проте паралельно з тим дуже багато скарг українців у Європейському суді з прав людини, – розповів декан факультету МЕВ та співавтор монографії Микола Палінчак.

Вікторія Кенідра
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.