Представники IT-кластеру розповіли математикам УжНУ про перспективи в індустрії
З молоддю поспілкувалися працівники провідного світового постачальника послуг із цифрової трансформації, лідера в галузі розробки цифрових продуктів і платформ EPAM
Про можливості для навчання та зростання в IT-індустрії розповіли керівник освітніх програм компанії ЕРАМ в західному та південному регіонах України, драйвер освітнього департаменту Закарпатського кластеру, PhD Олександр Ткаченко та керівник відділу Net в EPAM SOUTH UA РМ із більш ніж 8-річним досвідом роботи, активний учасник і драйвер закарпатського кластеру Станіслав Шикалов.
Кожен захід і взаємодія – можливість дізнатися щось нове, корисне й цікаве для молоді; а активність студентів, вогонь в їхніх очах і можливість позитивно впливати на освіту в регіоні – ось що мотивує фахівців проводити серію профорієнтаційних лекцій, вважає О. Ткаченко. І додає: «Це була пілотна лекція. Ми провели її наживо, щоб познайомитися з нашими студентами і розповісти про можливі напрямки навчання та розвитку саме в EPAM. Про перспективу Project Management проінформував мій колега Станіслава Шикалов. Наголосив про особливості роботи проєктного менеджера, поділився особистим досвідом та корисними матеріалами для тих, хто мріє стати управлінцями проєкту».
Співорганізатор заходу, завідувач кафедри кібернетики і прикладної математики Павло Мулеса каже: «Провели вступну лекцію, під час якої студенти більше дізналися про компанію, чим вона займається та які є можливості співпраці. Анонсую: попереду – серія інших заходів. Участь у нинішньому брали студенти різних курсів, які виявили бажання додатково щось почерпнути для себе. Такі зустрічі мотивують молодь і підказують, на чому саме зосередити свою увагу, в якому напрямку рухатися».
Яка користь із таких зустрічей – розповів студент спеціальності «Прикладна математика» Станіслав Скорондяк: «Я дізнався про тренінги, які гості влаштовують, і запропонував провести схожі заходи на базі УжНУ з нашими студентами очно. Так краще вдасться співпрацювати молоді зі спеціалістами, адже на нас – велика відповідальність: у близькому майбутньому відбудовувати нашу Україну».
Більше про можливості IT-кластеру дізналася й Тімея Вайс, студентка цієї ж спеціальності: «Корисно було почути про перспективи працевлаштування. Дізналася, що краще обирати для розвитку в IT-індустрії».
До речі, на базі цієї компанії представники факультету математики та цифрових технологій можуть проходити виробничі практики.
Студенти дістали не лише відповіді на свої питання щодо IT-сфери, а й запрошення долучитися до наступних тренінгів і курсів, які проводитиме EPAM.
«Плануємо покрити ключові та специфічні напрямки, адже айтівці – це не лише розробники, дизайнери і тестувальники. У цій сфері є ще безліч можливостей самореалізації та залученості. Також плануємо приділити велику увагу soft skills (навичкам) у спілкуванні та роботі в команді», –підсумував Олександр Ткаченко.