Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

В Ужгороді презентували історичний детектив про Шевченка

«Донос» Олександра Гавроша представили читачеві в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка

0 148
Олександр Гаврош
Олександр Гаврош
Днями в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація роману письменника, журналіста, драматурга Олександра Гавроша «Донос». Оскільки Тарас Шевченко – один із головних героїв цієї драматичної історії, то представлення провели напередодні шевченківських днів.

Роман, що побачив світ у київському видавництві «Академія», присвячений драматичній темі долі учасників Кирило-Мефодіївського братства. Дія подана крізь призму доносу студента Олексія Петрова, який зламав долю Шевченку, Кулішу, Костомарову та іншим.

До теми Кобзаря ужгородський автор вперше звернувся напередодні 200-ліття Тараса Григоровича, взявши участь у конкурсі кіносценаріїв. Тоді «Історія одного доносу» Олександра Гавроша посіла друге місце. Проте автор не охолов до генія із голлівудською біографією й написав відтак п’єсу «Щоденник рядового Т.», яку втілив студентський театр Київського університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого під керівництвом режисера Євгена Нищука (нині міністр культури України).

В Ужгороді презентували історичний детектив про ШевченкаВ Ужгороді презентували історичний детектив про Шевченка

««Донос» – це одна з перших спроб поставити Шевченка в центрі історичного детективу. Слід розуміти, що писати про Шевченка художній твір – це певною мірою самогубство. Адже він набув у національному іконостасі статус головного святого. Тому небезпечно із забронзовілого монумента витесувати живу людину, котра має і плюси, і мінуси. Зрештою, як і кожен з нас», – пояснює Олександр Гаврош, чому взявся за написання роману.

В Ужгороді презентували історичний детектив про ШевченкаПрезентація викликала чималий інтерес, були розкуплені всі книжки. Дехто навіть уже прочитав роман і поділився враженнями. Зокрема, декан факультету іноземної філології Михайло Рошко, викладач кафедри туризму та міжнародних комунікацій Оксана Панько, а професор Сергій Федака встиг написати й відгук на книжку.

Студентки І курсу відділення журналістики Алла Ревай та Діана Магоч,
фото авторок та ЗОНУБ ім. Ф. Потушняка
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.