Школярі Ужгорода, Києва і Маріуполя показали на фото, як війна змінила їхні життя
УжНУ вже 9-й рік поспіль є співорганізатором заходів Docudays UA в Ужгороді: цьогоріч працювали в журі, допомагали організовувати конкурс, прописувати його тематику, відбирати роботи заступниці декана юридичного факультету Марія Менджул та Ірина Хохлова
Співорганізаторка виставки від управління освіти Ужгородської міської ради Марія Симкович каже: «Ми отримали більше 60 робіт і для виставки обрали 20 кращих історій про те, як змінилося дитяче життя під час війни. Якби не війна, їхнє життя було б зовсім іншим. До участі долучилися учні майже всіх ужгородських шкіл, а також внутрішньо переміщені діти зі шкіл Києва та Маріуполя, які тепер навчаються в Ужгороді. Роботи оцінювала комісія зі співорганізаторів — Ужгородського національного університету, Центру безоплатної правової допомоги, управління освіти, Молодіжної ради м. Ужгорода. Головним членом журі був відомий закарпатський фотограф-документаліст Валентин Кузан — саме він є одним із ідейних натхненників конкурсу і саме з ним ми радилися щодо умов змагання. На стендах часто представлена не одна, а кілька фотографій, і є текстовий супровід, щоб краще передати ідею. Цього року ми звертали увагу не лише на фото, а також і на його історію».
Переможцям конкурсу міський голова Ужгорода Богдан Андріїв та партнери акції вручили нагороди й подарунки.
Зі слів співорганізаторки фестивалю Docudays UA, заступниці декана юридичного факультету з наукової роботи Марії Менджул, УжНУ вже 9 рік поспіль долучається до організації цього фестивалю в Ужгороді, цьогоріч – дві представниці університету: крім власне п. Марії, ще заступниця декана юридичного факультету з виховної роботи Ірина Хохлова.
«Ми входимо в конкурсне журі, допомагаємо організовувати, прописувати тематику конкурсу, відбирати роботи. Сподіваємося, що наступного року вдесяте долучимося до заходу і його темою вже буде не війна, а відбудова країни. Ми прагнемо показати виставку цих фотографій у школах Ужгорода, різних куточках області, а можливо, вдасться ознайомити з нею і закордонного глядача».