Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Студентка та викладач УжНУ виступили на фестивалі «MERIDIAN CZERNOWITZ»

Серед 12 молодих поетів із Донецької, Луганської, Закарпатської, Чернівецької, Одеської та Херсонської областей, що брали участь у конкурсі «Культурна дипломатія задля діалогу», були й наші Корнелія Остапів та Мирослав Гончарук-Хомин

0 448
7–10 вересня в Чернівцях відбувся восьмий Міжнародний поетичний фестиваль «MERIDIAN CZERNOWITZ». У рамках фесту дванадцятеро молодих поетів із Донецької, Луганської, Закарпатської, Чернівецької, Одеської та Херсонської областей 7 вересня виступили на Міжрегіональній молодіжній сцені. Цей проект реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках конкурсу «Культурна дипломатія задля діалогу». Закарпаття представляли двоє творчих особистостей з УжНУ – студентка філологічного факультету Корнелія Остапів та викладач медичного факультету №2, аспірант-стоматолог Мирослав Гончарук-Хомин.

Після конкурсного відбору серед учасників виявилися поети від 11 до 35 років. Кожен прочитав по 7 віршів, паралельно транслювався на екрані їх німецький переклад, всі репліки також перекладалися цією мовою, адже майже половина глядачів у залі були німцями. Модерував виступи й усіляко підтримував учасників письменник Сергій Жадан. За словами організаторів, вірші й переклади учасників Міжнародної молодіжної сцени увійдуть до антології фестивалю.

Корнелія Остапів повернулася з Чернівців переповнена емоціями від такого виступу на великій сцені:

Неля Остапів

– Все було класно, круто. Організатори продумали кожну дрібницю. Ми приїхали вранці й відразу потрапили на радіо «Буковина», наступного дня – на телебачення. Під час читань одне одного підтримували, надихав Сергій Жадан. Приємно було, коли німці підходили після виступу сказати про нашу поезію.

Мирослав Гончарук-Хомин

– Враження, справді, по-хорошому дивні й змішані. Література, яка для мене до того була чимось абстрактним або, точніше сказати, сегментованим процесом, з «Meridian Czernowitz» набула якогось дуже конкретного і логічного значення: ось вона ця література в усіх її обличчях та образах, видавництвах і представниках, перекладачах, есеїстах, культуртрегерах і одночасно в слухачах/глядачах, що теж важливо. В усій цій динаміці перформансів і постійному діалозі. Щодо виступу на міжрегіональній сцені – то це, крім можливості для самого себе зрозуміти суть деяких власних віршів і представити їх на форумі, ще й нагода знайти нових друзів, що, очевидно, найбільш важливо: така собі виходить творча аналітика серед кола майже однолітків, які пишуть про абсолютно різні речі у межах однієї й тієї ж країни. Фразу Жадана зі сцени фестивалю: «Коли філологи пишуть вірші – це природно, а коли й стоматологи – то це ще й обнадійливо» – запам’ятаю надовго, як стимул ще більше працювати над собою, –коментує поет і викладач Мирослав Гончарук-Хомин.

Упродовж трьох днів перебування на фестивалі учасники відвідали також концерт Сергія Жадана, творчий вечір Івана Малковича та Дмитра Павличка, Юрка Іздрика тощо. Поверталися додому натхненними, стомленими й із повними торбами нових книг.

Іванка Когутич – спеціально для Медіацентру УжНУ
Фото – Василя Салиги, Юлії Вебер та Мирослава Гончарука-Хомина

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.