Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Жадан, Кіпіані та робопес Елвіс – в УжНУ

Студентам розповіли про особливості бригади «Хартія» та важливість розуміння того, чим українець різниться від московита й що нас очікує після деокупації зросійщених територій

0 98

Жадан, Кіпіані та робопес Елвіс – в УжНУ

Цок-цок-цок – першим на сцені великого залу ректорату з’являється робот, точніше – робопес… Елвіс. Під захоплені вигуки слідом за ним виходять проректор УжНУ Ігор Король та гості, чиї імена знають усі в цьому залі: письменник, співак Сергій Жадан, історик, журналіст, публіцист Вахтанг Кіпіані та гітарист гуртів «Жадан і собаки» та «Лінія Маннергейма» Євген Турчинов. 26 березня, у День Національної гвардії України, гості приїхали в Ужгород, аби розповісти про діяльність одного з підрозділів НГУ – бригади «Хартія», у складі якої вони й служать.

Щоб краще пояснити діяльність підрозділу, у вестибюлі ректорату облаштували виставку з елементами інтерактивності. Зокрема в очікуванні на початок заходу студенти мали нагоду спробувати себе у ролі операторів БПЛА. Крім того, тут же можна було зробити донат на розвиток підрозділу та отримати мерч «Хартії» та книги Сергія Жадана.

Сергій Жадан
Сергій Жадан

Як пояснив пан Сергій, «Хартія Тур», у межах якого приїхали гості, покликаний налагодити місточки між армією та громадськістю. Тож у своєму виступі він зосередився на презентації підрозділу «Хартія»: історії створення, принципів, цінностей.

«Ця зустріч не має на меті рекрутинг. Для нас важливо говорити, розповідати про наш підрозділ, це не просто місце служби, місце роботи — це наше життя, наша родина. І важливо ділитися цими ідеями. Військо не може бути відокремленим від суспільства. Нині служить близько мільйона громадян. Думаю, в усіх вас є хтось у війську. Ми прагнемо, щоб ви трошечки більше розуміли, що відбувається в армії», – наголосив Сергій Жадан.

Вахтанг Кіпіані, Сергій Жадан, Ігор Король
Вахтанг Кіпіані, Сергій Жадан, Ігор Король

«Пріоритетом і нашою філософією є збереження життя бійців. Для цього приділяємо велику увагу навчанням із професійними інструкторами з бойовим досвідом. Ретельне планування – ще одна наша особливість. Кожен бій, кожна місія має бути ретельно продумана. Технологізація – українське військо має бути інтелектуальним, інтелігентним і технологічно забезпеченим – цьому ми також надаємо великої уваги. Приклад – робопес Елвіс, який сьогодні з нами. Є ще один робопес – Жорік», – розповідає пан Сергій, а Елвіс тим часом махає залу своєю металевою лапою.

Особливої уваги в «Хартії» надають історичному та ідеологічному складникам. Як зауважують гості, знання історії багатьом бійцям підіймає дух, змінює розуміння цієї війни. Докладніше про це розповів Вахтанг Кіпіані, який зробив невеликий історичний екскурс в контексті російсько-української війни.

«Українець від росіянина відрізняється тим, що у нього в голові, – наголошує Вахтанг Кіпіані. – Ми намагаємося говорити з нашими бійцями про те, що нас відрізняє. Адже зовні українці з росіянами дуже схожі».

Вахтанг Кіпіані
Вахтанг Кіпіані

Історик наводить приклади Польщі та Німеччини, які були розділені й перебували під владою різних держав. Зокрема й СРСР. Мислення, і в тому числі політичні погляди цих людей, навіть тепер відрізняються, хоча вони знов живуть в одній країні – Польщі та Німеччині відповідно. «Мова про те, що путін усі інструменти задіює, щоб переконати левову частину українського суспільства, що ми «адін нарот» – маємо спільну мову, церкву, культуру. Коли ми деокупуємо території України, то різниця між Краматорськом, який ніколи не був під окупацією, і Донецьком буде видимий: економічно, світоглядно, це відобразиться і на кількості дітей, і на вживанні алкоголю тощо.

Росіяни формують такі політики, які нам доведеться викорінювати десятиліттями, якщо не століттями. Це видно на території Польщі чи Німеччини, які були поділені між різними країнами, і тепер, навіть у складі однієї країни, життя і погляди цих людей разюче відрізняються. Дуже важливо розуміти, що відсидітися у цій війні не можна. Не треба всім мобілізуватися, але всі мають працювати на військо. Ваше завдання як студентів – вчитися, здобувати компетенції для побудови сильної держави».

Ксенія Шокіна
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.