Студенти-богемісти УжНУ відвідали Чеський форум видавців у Гавлічковому Броді краю Височина

Також ужнівці побували в історичному музеї відомого чеського письменника Карла Гавлічка Боровського й дізналися про заснування міста Гавлічків Брод

Маркета Гейкалова
Студенти чеського відділення філологічного факультету УжНУ нещодавно відвідали Осінній книжковий ярмарок у Гавлічковому Броді краю Височина ЧР.

Ідеться про масштабну виставку книг, на якій видавці з цілої Чехії не тільки представляють новинки відвідувачам, а й пропонують видання, що більше не доступні в звичайному продажу. Захід існує з 1991 року, коли був заснований Маркетою Гейкаловою – письменницею й відомою перекладачкою.

В останні роки в цьому ярмарку беруть участь понад 160 видавництв, близько 16 000 відвідувачів, також тут працює більш ніж 100 супровідних програм. Нинішня експозиція стала рекордною як для видавців, так і для відвідувачів – видавництв було 179, а цінувальників книг протягом двох днів виставки нарахували понад 17 тисяч.

Книжковий ярмарок
Тереза Гричка, Петра Зламана, Ярина Мачулка, Лілія Клипко та Василь Братасюк

На запрошення одного з організаторів – відомого журналіста, засновника товариства «Височина-Центр» Мілана Піларжа на форум видавців поїхали й четверо студентів-богемістів УжНУ – Тереза Гричка, Ярина Мачулка, Лілія Клипко та Василь Братасюк.

Молодь супроводжувала лекторка Петра Зламана, направлена Міністерством освіти та науки Чеської Республіки для викладання чеської мови в УжНУ.

Наші юні богемісти мали можливість придбати книги з різних галузей знань, познайомитися з авторами книг, відвідати літературні читання (див. супровідну програму).

Тереза Гричка вибирає книги

Крім того, студенти відвідали історичний музей відомого чеського письменника Карла Гавлічка Боровського й дізналися про заснування міста Гавлічків Брод.

Біля музею

«Осінній книжковий форум – це дуже добре організований захід. Адже представлено багато видавців, тисячі сучасних, гарно оздоблених книг із різних галузей знань – починаючи з чеської історії та завершуючи сучасними перекладами. Тож кожен відвідувач може знайти те, що його цікавить: книги за спеціальністю, прозу, поезію для душі, критику, підручники тощо.

Гетьман Краю Височина Їржі Бєгоунек вручає подарунки богемістам УжНУ

Форум має і супровідну культурну програму.  У її рамках на різних майданчиках проводилися презентації книг, авторські читання, зустрічі з видавцями, критиками. Кожен відвідувач знайшов для себе те, що його захоплює чи цікавить.

На мене справили незабутні враження авторські читання, адже одна річ, коли сама читаєш назву книги або опис, а інша – коли можеш послухати, як автор читає свій твір. З чеських письменників відвідала читання Терези Брдечкової – відомого чеського критика, сценариста, журналістки, редактора. На ярмарку я придбала 5 книг!»,- захоплено розповіла про поїздку лекторка Петра Зламана.

У центрі – чеська лекторка Петра Зламана
Тереза Гричка

«На Осінньому книжковому ярмарку ми познайомилися з новою чеською літературою, видатними письменниками, придбали вподобану літературу та послухали авторів представлених на форумі видань. Також взяли участь у презентації книг, що номінувалися на різні премії, і побували на нагородженні переможців форуму. Крім того, пан Гетьман краю Височина подарував нам пам’ятні презенти.

Лілія Клипко

Хочеться подякувати організаторам форуму за запрошення, адже ми взяли участь не тільки в культурному заході, а й вправлялися в усному спілкуванні у чеському мовному середовищі», – поділилася своїми враженнями Тереза Гричка.

«Поїздкою я дуже задоволена. Нас привітно зустріли. Для себе дізналася багато нового, зокрема, познайомилася з культурою краю Височина, відвідала музей, почула історію виникнення міста Гавлічків Брод. Поїздка до Чехії справила на мене незабутнє враження», – розповіла про мандрівку Лілія Клипко.

Інформацію підготувала студентка 4 курсу чеського
відділення філологічного факультету Юлія Паращак