Студенти й викладачі відділення журналістики долучилися до Радіодиктанту національної єдності
Медійна молодь задоволена враженнями від всеукраїнського заходу, головним організатором якого є «Українське радіо»
Цього року диктант читав український письменник Юрій Андрухович, який водночас є й автором тексту. До методичної роботи над Радіодиктантом долучилася Лариса Масенко — українська мовознавиця, професорка кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія» і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України.
Трансляція розпочалася о 10 ранку за Києвом. Усіх учасників ознайомили з правилами написання диктанту, а також познайомили з учасниками всеукраїнського флешмобу з різних куточків світу та представниками національних спільнот в Україні, які вирішили також долучитися до акції. Диктант мав назву «Слідом за пам’яттю».
Писали диктант і студенти ІІІ курсу відділення журналістики разом зі своїми викладачами Галиною Шумицькою та Галиною Шаповаловою.
Майбутні фахівці в галузі реклами та піару розповіли про свої враження після написання диктанту: «Цікаво взяти участь в 21 Радіодиктанті національної єдності, особливо коли разом з тобою пишуть тисячі людей. Було складно, тому що автор диктував досить швидко, але я не намагався написати без помилок, а хотів просто мати задоволення від процесу» (Артур Логойда); «Чудово, що ми змогли зібратися хоча б онлайн і долучитися до важливої акції. Бонусом є перевірка наших знань. Мій набуток – заряд позитиву та новий досвід» (Ольга Барановська); «Сьогодні мені випала можливість згадати свої шкільні роки та взяти участь у написанні Радіодиктанту національної єдності. Для мене це чудова можливість перевірити знання з правопису і т. д.» (Єлизавета Адженілок); «Сьогодні я вперше писав Радіодиктант національної єдності, і це було суперово! Текст був цікавим, а головне – він викликав у мене позитивні емоції» (Микита Педченко); «Це був перший раз, коли я писав диктант у такому форматі. Я навіть не підозрював, що таким чином його можна писати. Креативний спосіб відзначити День української писемності та мови. Я дістав максимальне задоволення від написання диктанту: було складно, але дуже цікаво» (Георгій Шіман).
Студенти-журналісти відгукнулися про участь в акції так: «Відчула на собі неабияку відповідальність. Головне – уважно слухати текст і звертати увагу на паузи. Щаслива, що долучилася до українців, які писали національний радіодиктант з усіх куточків світу» (Аліса Остолош); «Неймовірно гарний текст. Було трохи зашвидко, але старалася встигати. Сподіваюся, що зробила небагато помилок. Ще зі школи з’явилася звичка щороку писати диктант національної єдності, і я рада, що в межах дисципліни «Практична стилістика» ця традиція продовжилася» (Анастасія Лабик); «Цьогорічний диктант мені дуже сподобався. Передусім завдяки диктору. Юрій Андрухович справді майстер слова, і ми всі мали змогу насолодитися його майстерністю. Диктант – прекрасна нагода вшанувати єдність українців всередині держави та далеко за її межами і показати, що Україна єдина. Україна понад усе» (Юлія Дердюк); «Я пишу диктант щороку, і щоразу враження і емоції від нього інші. Цьогорічний диктант був емоційно наповнений і було відчутно, що автор вклав у свій текст частинку себе. Вважаю, що такий флешмоб – чудова можливість для українців укотре довести, що наша мова – дзеркало народу» (Тетяна Білинець).
Перевіряти диктанти українців будуть члени спеціальної комісії. Організатори повідомили, що ті люди, які напишуть текст без помилок, отримають подарунки.
студентки відділення журналістики