Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Студенти-міжнародники дізнавалися про українську дипломатію у В’єтнамі від Надзвичайного та Повноважного посла Олександра Гамана

0 56
У межах проєкту «Дипломатичний фронт» на факультеті історії та міжнародних відносин відбулася зустріч із Надзвичайним та Повноважним послом України у В’єтнамі Олександром Гаманом.

Студенти-міжнародники дізнавалися про українську дипломатію у В’єтнамі від Надзвичайного та Повноважного посла Олександра ГаманаОлександр Гаман працює у В’єтнамі уже три роки – з квітня 2022-го. Перед цим був на дипломатичній службі у Польщі, Сполучених Штатах Америки та Туреччині.

«В Україні В’єтнам сприймають як надзвичайно бідну й далеку від нас країну. Через це спостерігалося невелике зацікавлення в розвитку відносин між нашими державами. Після трьох років перебування в республіці вважаю, що це було великою помилкою, – наш північний сусід завжди був тут присутній. У В’єтнамі росія ще з часів Радянського Союзу просувала свої наративи й пропаганду, через що наразі дуже важко виконувати свою роботу», – зазначає дипломат.

Студенти-міжнародники дізнавалися про українську дипломатію у В’єтнамі від Надзвичайного та Повноважного посла Олександра ГаманаВ’єтнам мав чудові відносини з Радянським Союзом, адже отримував від нього допомогу під час В’єтнамської війни в 1970-х роках і після неї, під час відбудови країни. Проте мало хто знає, що половина радянських військовослужбовців, які свого часу воювали у В’єтнамі, були українцями.

За словами пана Посла, багато в’єтнамців переконані, що в Україні точиться війна «за возз’єднання». Навіть проводять паралелі із возз’єднанням Північного та Південного В’єтнаму у 70-х рр. Для них це конфлікт «одного народу», і переконати їх у зворотному дуже важко.

Після початку повномасштабної війни відносини між В’єтнамом і Україною зупинилися. В’єтнам має кілька особливостей зовнішньої політики, серед яких повний нейтралітет, неучасть у будь-яких конфліктах, які не стосуються В’єтнаму, та неприйняття будь-якої зі сторін у зовнішніх конфліктах. Через це аж до минулого року не відбувалося зустрічей ні високого, ні найвищого рівня, тільки короткі розмови на міжнародних майданчиках, які не мали особливого значення для відносин у майбутньому.

Попри складнощі, посол бачить значний потенціал для розвитку співпраці, зокрема у сфері торгівлі. Сьогодні торговельні відносини між Україною та В’єтнамом заморожені, проте з приходом нового Генерального секретаря То Лама ситуація починає поліпшуватися.

«В’єтнам може зацікавити наша сільськогосподарська продукція, адже тут із цим дефіцит, і, наприклад, ті ж яблука коштують дуже дорого. Також у пріоритеті фармацевтика, технології та агротехнології зокрема. Враховуючи наш швидкий розвиток у виробництві дронів, в’єтнамців цікавить їх використання у сільському господарстві. Звичайно, оборонна промисловість і літакобудування, оскільки ми тут також досягнули високих результатів», – зауважує Олександр Гаман.

Попри те, що возз’єднання В’єтнаму відбулося понад пів століття тому, культурні й соціальні відмінності між Північчю та Півднем країни залишаються разючими. За словами амбасадора, мешканці двох регіонів демонструють різні підходи до життя, поведінку, менталітет, культуру та ін. Наприклад, південна частина держави вирізняється вищим рівнем освіченості та більш розвиненим підприємницьким середовищем.

Посольство активно працює над культурним просвітництвом, зокрема шукає кроскультурні зв’язки між нашими країнами. Зокрема, було організовано кілька виставок, присвячених Софії Яблонській, першій українській «тревел-блогерці», яка на початку минулого століття об’їздила весь світ з фотоапаратом і записником, де описувала свої подорожі. Жінка прожила у В’єтнамі понад 10 років і залишила багато фоторобіт про цю країну. Також серед цікавих заходів — спільний показ мод з участю  української та в’єтнамської дизайнерок.

Серед іншого присутніх цікавили можливості навчання у В’єтнамі, культурні особливості держави, діяльність української діаспори та ін.
Олександр Гаман радить юним дипломатам вірити у себе та, за можливості, розпочинати свою кар’єру із консульської служби, оскільки саме тут можна швидко здобути необхідні дипломату навички. Наостанок Надзвичайний та Повноважний посол України у В’єтнамі запросив усіх охочих на стажування до посольства.

Анастасія Лабик
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.