Студенти Українсько-угорського ННІ відвідали місто Лева
Практику відкриття для себе й освоєння різних куточків України організатори подорожі – викладачі Інна Туряниця, Тімея Кулчар, Василь Беликанич – мають намір продовжувати
Такі дні запам’ятовуються надовго своєю романтикою вже починаючи з самого сідання в електричку та споглядання ландшафтів, що пробігають перед очима під час прямування потягу, з невимушеним спілкуванням у студентському гурті. А за кілька годин – зустріч із осяяними сонцем дахами і шпилями стародавнього міста Лева.
Першим місцем перебування екскурсійної групи став Львівський національний університет імені Івана Франка, де молодь мала змогу ознайомитися з експозицією Музею історії Університету, котру люб’язно презентував директор Юрій Гудима. Зважаючи на специфіку контингенту студентів, оповідач детальніше зупинився на сторінках історії університету за австро-угорської доби. З викладу фахівця високого рівня молода генерація дізналася чимало нового, а можливо, навіть унікального про українсько-угорські зв’язки у минулому.
Зрозуміло, що студентам-історикам та країнознавцям особливо цікаво було дізнатися про життя історичного факультету Львівського університету. Професор кафедри історичного краєзнавства Богдан Якимович ознайомив гостей зі специфікою роботи факультету і кафедри, провів до зали, де колись відбувалися сесії Галицького крайового сейму. Також великий інтерес у екскурсантів викликало відвідання експозиції Археологічного музею університету, котрий відомий своєю авторитетною археологічною школою.
Львів серед іншого асоціюється зі своїми святинями й пам’ятками церковної архітектури. Студенти мали змогу побувати у чудовому неоготичному костелі святих Ольги і Єлизавети, а також відвідати унікальну барокову пам’ятку світового значення – Собор святого Юра у резиденції греко-католицького владики.
Родзинкою візитів до Львова є можливість побачити неповторне місто з висоти пташиного польоту. Для цього існує оглядовий майданчик на вежі Ратуші. Нелегко здійматися сотнями сходів нагору, але панорама, котра постає перед очима, того варта. На втому ніхто не скаржився.
А далі традиційний туристичний набір – запах неперевершеної кави, сміх і компанійські теревені, легкий шопінг і величезна маса позитиву.
Практику відкриття для себе й освоєння різних куточків України будемо продовжувати. Принаймні організатори подорожі – викладачі Інна Туряниця, Тімея Кулчар, Василь Беликанич – мають намір на цьому не зупинятися.
та європейської інтеграції Інни Туряниці