Ужгород з розмахом відзначив 70-річчя Закарпатського народного хору

Була нагода долучитися й до благодійної акції «Врятувати Женю» – збору коштів на лікування головного бібліотекаря Закарпатської ОУНБ Євгенії Напуди!

Ужгород з розмахом відзначив 70-річчя Закарпатського народного хору
19 червня в Ужгороді відбувся концерт, приурочений 70-й річниці з дня першого концерту Заслуженого академічного закарпатського народного хору.

Наталія Петій-Потапчук

Задум вирішили втілити оригінально: не просто виступом – залучили до гулянь і жителів Ужгорода.

Почалося святкування у дворику колишньої філармонії, де зібралося чимало люду, долучилися й представники міської влади. Відтак продовжили на площі Театральній.

Головний диригент та керівник хору Наталія Петій-Потапчук, яка й організувала захід, розповідає: «Захотілося відтворити все в такій атмосфері, як це було 70 років тому. Вперше колектив виступив у стінах Закарпатського академічного обласного театру ляльок.

Ужгород з розмахом відзначив 70-річчя Закарпатського народного хору

Заслужений академічний закарпатський народний хор

Нині концертна програма повторює репертуар ансамблю народної пісні і танцю, як він тоді називався, навіть костюми автентичні – їх нам надав Музей народної архітектури та побуту. Сподіваюся, такі заходи стануть для Ужгорода доброю традицією».

Люду зібралося так багато, що у ляльковому театрі було не проштовхнутися! Присутні насолоджувалися співами й танцями, принагідно роздивлялися виставку світлин із 70-річного життя народного хору, зокрема одяг, що був характерним для нашої місцевості у повоєнні роки.

Ужгород з розмахом відзначив 70-річчя Закарпатського народного хору

Концерт продовжили біля стін філармонії – колишньої синагоги. Виступ запам’ятався не тільки танцями й співами, а ще й майстер-класом. Ужгородці мали нагоду долучитися до вивчення закарпатського танцю завиванець і станцювати його просто посеред вулиці під керівництвом умілих танцюристів.

Побував на святі й студент-математик УжНУ Євген Шиптур, який розповідає: «Мене вразила концертна програма. Вона справді духовно збагачує! Дуже сподобалося виконання пісень – наші хористи справжні професіонали! Але особливо запам’ятався майстер-клас – було цікаво та весело!»

Євген Шиптур

Долучилися до свята й дівчатка із Закарпатської школи моделей «A’Star», котрі вбралися в ретро-одяг, аби допомогти поринути в атмосферу середини ХХ століття.

У ході свята поважне журі обрало кращі стилізовані образи, після чого ужгородці долучилися до благодійної акції «Врятувати Женю»: триває збір коштів для порятунку життя головного бібліотекаря Закарпатської ОУНБ Євгенії Напуди, яка вклала душу не тільки у збагачення бібліотеки, а й у розвиток міста, допомагаючи всім, хто цього потребує.

Ксенія Шокіна