Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

УжНУ може стати співзасновником Агенції регіонального розвитку області

Установчі збори Агенції регіонального розвитку Закарпатської області мають відбутися до 15 липня

0 510
УжНУ може стати співзасновником Агенції регіонального розвитку області
УжНУ може стати співзасновником Агенції регіонального розвитку області
14 червня у залі Вченої ради УжНУ відбувся круглий стіл «Актуальні питання заснування Агенції регіонального розвитку Закарпатської області». Учасники обговорили потенційну структуру співзасновників Агенції, частково торкнулися питання напрямів роботи, створили робочу групу для визначення кола засновників та підготовки установчих зборів тощо.

У дискусії, ініційованій Закарпатською облдержадміністрацією, взяли участь представники асоціацій органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, вишів, бізнесових асоціацій. Головував заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін, який закликав учасників до прозорості та ефективності роботи, адже в Україні близько 80 % областей уже створили такі агенції. Модерувала круглий стіл директор Центру кар’єри УжНУ Тетяна Бутурлакіна.

За словами проректора з науково-педагогічної роботи Мирослави Лендьел, агенція регіонального розвитку (АРР) набуває повноваження від влади щодо організації регіонального менеджменту. Розповіла також про практику Європи та США, де подібні структури створювалися ще в 1970–80-х роках, озвучила вимоги до створення агенції.

УжНУ може стати співзасновником Агенції регіонального розвитку області

Олег Лукша, Тетяна Бутурлакіна та Мирослава Лендьел

Спираючись на урядове типове положення про АРР, Мирослава Лендьел наголосила, що засновником структури має стати обласна адміністрація, бо тільки таке утворення визнається владою, попри те, що в Закарпатті діють кілька громадських організацій цього напряму. Також доповідачка назвала можливих співзасновників агенції – університет, громадські організації, експертне середовище, торгово-промислову палату чи бізнесові структури тощо. «Агенція регіонального розвитку – це транслятор ідей, які мають бути враховані владою», – вважає пані проректор.

Експерт офісу реформ в Закарпатській області Олег Лукша наголосив, що робота агенції має бути аполітичною і відкритою. Пропонує співзасновникам створити членські внески, шукати спонсорів, донорів, заручитися підтримкою бізнесу тощо. Експерт закликав директора обирати на конкурсній основі, адже від його менеджерських якостей залежатиме велика частка успіху структури тощо.

УжНУ може стати співзасновником Агенції регіонального розвитку області

Під час круглого столу

Після двогодинної дискусії та обговорення учасники круглого столу схвалили резолюцію, якою створили робочу групу з представників влади, громадських активістів, експертів, науковців тощо, яка має визначити коло засновників, підготувати засновницькі документи для державної реєстрації до 30 червня цього року. Важливо, що робоча група візьме до уваги рекомендації 6-го засідання Закарпатського дискусійного клубу розвитку і реформ «Інтелектуальна платформа» щодо створення АРР.

Власне установчі збори Агенції регіонального розвитку Закарпатської області мають відбутися до 15 липня.

Іванка Когутич
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.