Науковці УжНУ обговорили низку актуальних питань з представниками міської влади Ужгорода
Запланували використати досвід кращих центральноєвропейських напрацювань, зокрема міст Кошиць та Гуменного
Під час зустрічі було представлено проекти переможців конкурсу інноваційних ідей «Startup UzhNU», що відбувcя 3 червня: «GET – Green Eco Town» (вертикальне міське озеленення та «Зелені зупинки»); «SOPOENSYS – Solar Power Enegry System» (альтернативні джерела енергії в міській інфраструктурі); «Екологічні аспекти підбору рослин та догляд за зеленими насадженнями урбанізованих територій м. Ужгорода» (озелення та паркові зони). Усі представлені проекти команд-переможниць конкурсу інноваційних ідей «Startup UzhNU» стосуються втілення елементів концепції Smart Сity у практику муніципального менеджменту та будуть також враховані при розробці Стратегії розвитку міста «Ужгород – 2025».
Наразі, відповідно до розпорядження міського голови Богдана Андріїва, створена та працює комісія з інвентаризації автобусних зупинок в обласному центрі. За її результатами буде створено робочу групу із залученням науковців УжНУ та команд-стартапів для розробки загальноміської концепції облаштування автобусних зупинок, яка охопить такі складові, як зовнішній вигляд, вертикальне озеленення, наявність Wi-Fi, при потребі – сонячних батарей. Таким чином місто матиме автобусні зупинки європейської якості.
Також було обговорено цілу низку питань щодо потенційних можливостей залучення і співпраці університетських експертів та міської влади. Зокрема, йшлося про план реалізації озеленення скверу-альпінарію; про поетапну реконструкцію зелених насаджень Ужгорода, передусім – нагальну заміну й відновлення насаджень на вулицях, де планується капітальний ремонт (Підгірна, Берчені, Собранецька, Капушанська); модернізацію каштанової алеї на Київській набережній, що має включати поетапну заміну білоквіткового каштану, якого вражає мінуюча міль, стійкими видами та формами. Розглянули питання реконструкції й відновлення парків Боздоського та Підзамкового.
Підсумком плідної зустрічі стала домовленість про перспективи співпраці між міськрадою та Ужгородським університетом щодо підготовки спільних проектів щодо вирішення розглянутих питань. У цьому напрямку планується вивчити й використати досвід кращих муніципальних практик та успішних європейських напрацювань наших найближчих сусідів, зокрема словацьких міст Кошиць та Гуменного.