Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

УжНУ розпочинає співпрацю з Орегонським університетом

Досягнуто попередньої домовленості про читання у вересні циклу лекцій з біохімії для студентів біологічного та медичного факультетів УжНУ провідним біохіміком США, професором Крістофером Метьюсом

0 1 353
УжНУ розпочинає співпрацю з Орегонським університетом
УжНУ розпочинає співпрацю з Орегонським університетом
Минулого місяця офіційна делегація Ужгорода на чолі з міським головою Богданом Андріївим відвідала місто-побратим Корваліс у штаті Орегон (США). Серед візитерів були й представники УжНУ – декан біологічного факультету Ярослава Гасинець та заступник декана факультету міжнародних відносин Катерина Брензович. Поїздка була організована американською стороною Асоціації міст-побратимів Ужгород-Корваліс на чолі з давнім другом і партнером нашого університету, почесним громадянином Ужгорода Пітером Бобером.

Програма візиту виявилася надзвичайно насиченою і цікавою. Корваліс – невелике місто на північно-західному узбережжі США, що за своєю мальовничою природою, природними умовами та ресурсами, структурою господарства має багато спільного з Ужгородом.

УжНУ розпочинає співпрацю з Орегонським університетом

Катерина Брензович та Керол Ледер

За два тижні програми учасники провели понад 20 зустрічей з представниками органів місцевого самоврядування, громадських організацій, української діаспори у США, обговорили питання політичної системи Америки, ролі місцевої та регіональної влади у вирішенні актуальних проблем розвитку громад.

До програми візиту було включено ті питання, що є актуальними для нашого міста або становлять спільний інтерес для американської та української сторін, з яких ключовою є співпраця у сфері освіти. Спільним для Корваліса та Ужгорода є наявність потужного вищого навчального закладу, який відіграє важливу роль у економічному розвитку громади, а саме – Орегонського державного університету (Oregon State University) у США та відповідно Ужгородського національного університету в Україні.

УжНУ розпочинає співпрацю з Орегонським університетом

Під час візиту до студентського містечка заступник декана факультету міжнародних відносин Катерина Брензович мала зустріч з працівниками коледжу бізнесу (College of Business), зокрема з головним радником коледжу Керол Ледер (Carol Leder), яка консультує студентів з питань навчання за кордоном та участі в програмах обміну. Було обговорено можливість участі студентів УжНУ в короткострокових програмах навчання в Орегонському університеті.

УжНУ розпочинає співпрацю з Орегонським університетом

Ярослава Гасинець

Успішними з погляду перспектив виявилися й зустрічі з професорсько-викладацьким складом. Доцент кафедри економіки Патрік Емерсон (Patrick Emerson) висловив свою зацікавленість відвідати Ужгород з короткочасним візитом та провести декілька відкритих лекцій для студентів факультету міжнародних відносин. З професором Брентом Стілом (Brent Steel), директором Програми політичної науки (Political Science Program) досягнуто домовленість про підготовку спільних проектів у сфері економічного розвитку громад і державного управління.

Декан біологічного факультету Ярослава Гасинець під час зустрічі з Даніелом Арпом (Daniel J. Arp), деканом коледжу сільськогосподарських наук (College of Agricultural Sciences), та його заступниками Даніелом Едге (W. Daniel Edge) і Джойсе Лопер (Joyce Loper) обговорили перспективи співпраці між факультетами в галузі агрономії та біології, окреслили основні аспекти можливого стажування та спільних наукових досліджень співробітниками обох закладів, вивчили можливі механізми залучення міжнародних коштів до спільних наукових проектів, домовилися про залучення окремих викладачів до проведення лекцій у рамках навчального процесу обох закладів.

УжНУ розпочинає співпрацю з Орегонським університетом

Також Ярослава Гасинець налагодила контакти з науковцями, які займаються найактуальнішими проблемами сільського господарства в контексті вирощування перспективних культур, поліпшення технологій їх культивування та можливих екологічних наслідків інтенсивного землеробства.

Відвідала декан біофаку УжНУ й господарство при коледжі, де зібрані зразки різноманітних сільськогосподарських культур із різних країн світу, які використовуються в селекційному процесі при виведенні стійких сортів і гібридів. Також на господарстві ознайомилася з роботою дослідної групи іхтіологів, які досліджують перспективні в розведенні види риб, підбір оптимальних технологій їх вирощування та зооветеринарні проблеми в цьому процесі.

УжНУ розпочинає співпрацю з Орегонським університетом

Відвідала Ярослава Гасинець і лабораторії коледжу, які є надзвичайно потужними за матеріально-технічним оснащенням, приміщення закритого ґрунту, де є всі можливості для вирощування рослин, не характерних для цієї кліматичної зони, а також для цілого ряду експериментальних досліджень у галузі агрономії та біології.

Слід відзначити й ознайомлення з гербарієм Орегонського державного університету, який починає свою історію ще з далеких 1880-х років, а нині колекція нараховує приблизно 425000 зразків судинних рослин, мохів, водоростей і грибів. Зразки зібрані з усього світу, але переважна їх частина зі штату Орегон, зокрема – Північно-західного, Тихоокеанського, його узбережжя.

УжНУ розпочинає співпрацю з Орегонським університетом

Гербарій містить приватні колекції рослин сімох видатних ботаніків, таких як Томас Ховелл (Thomas J. Howell), Вільям Кьюсік (William C. Cusick), Льюїс Хендерсон (Louis F. Henderson), Дж. Ліберг (J.B. Leiberg), М.Горман (M.W. Gorman), Е.Шелдон (E.P. Sheldon), Лілла Ліч (Lilla Leach).

Також наразі є попередня домовленість про читання циклу лекцій з біохімії для студентів біологічного та медичного факультетів УжНУ провідним біохіміком США, професором Крістофером Метьюсом (Christopher K. Mathews) уже у вересні цього року. Сподіваємося, це стане потужним початком співпраці між нашими закладами в майбутньому.

Вл. інф.
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.