У ректораті вітали науково-педагогічних працівників та затверджували важливі документи

Наступне засідання Вченої ради відбудеться 30 червня

16 червня відбулося чергове засідання Вченої ради УжНУ, на якому вручили атестати про вчені звання, заслухали звіти про інтернаціоналізацію освіти та наукових досліджень, виховну роботу вишу, діяльність факультету здоров’я людини тощо.

Традиційне нагородження на початку засідання цього разу було масштабним – вручили дипломи двом професорам та атестати про надання вченого звання доцента тридцятьом двом науковим і науково-педагогічним працівникам вишу.

Крім цього, нагородили подяками ректора науковців та студентів з нагоди Дня науки, який відзначали у травні, вручили грамоти і кубки переможцям 66-ї університетської студентської спартакіади та ІХ спартакіади серед викладачів та співробітників УжНУ.

Ігор Король

Відтак відбулося голосування за конкурсними справами: обрали завідувачів п’яти кафедр та семеро науково-педагогічних працівників на посади професорів кафедр.

Під час Вченої ради проректор з науково-педагогічної роботи Ігор Король доповів про стан гуманітарної та виховної роботи університету в 2015/2016 навчальному році, докладно зупинившись на кожному з напрямків виховання – професійному, політичному та правовому, морально-етичному, національному, громадянському, військово-патріотичному тощо. Наймасштабнішим заходом року назвав святкування 70-річчя УжНУ, у рамках якого було рекордне (416 людей одночасно) сходження студентів на Говерлу, студентський флешмоб, ювілейне засідання Вченої ради тощо. Ігор Король подякував усім, хто провадить гуманітарно-виховну роботу, і відзначив активність студради вишу та профкому.

Доповідає Олена Дуло

Звітувала за п’ять років роботи факультету здоров’я людини його декан Олена Дуло. Керівник одного з найпрестижніших факультетів УжНУ розповіла про всі сфери навчально-виховної організації підрозділу, наголосила на високій спортивній успішності студентів на олімпіадах України, Європи та світу: мають 16 майстрів спорту з різних видів спорту. Відзначила також виконані ремонтні роботи, більшість яких за спонсорські кошти, та закликала керівництво обміркувати плани розширення аудиторного фонду для факультету через облаштування 4-го поверху корпусу, у якому міститься структурний підрозділ, тощо.

Відповідно до Закону «Про вищу освіту» та Статуту УжНУ, Вчена рада затвердила Положення про Вчену раду, її Регламент тощо. Схвалили також рішення про делегування вченим радам факультетів повноваження обирати таємним голосуванням на посади доцентів. Також визначили кількість виборних квот до складу Вченої ради вишу: відтепер число її членів зросте до 75.

Ігор Студеняк

Традиційно уточнили теми дисертацій та рекомендували до друку двадцять чотири видання, з яких п’ять – електронних. Ці науково-навчальні посібники невдовзі стануть доступними в репозитарії УжНУ. За словами проректора Ігоря Студеняка, електронні видання хорошої якості, тому будуть активно рекомендувати факультетам видавати такі підручники.

Під час Вченої ради також визначили переможців конкурсу «Краща монографія 2015 року» – це одне видання природничого та вісім гуманітарного профілю. За словами проректора з наукової роботи Ігоря Студеняка, автори цих монографій отримають премії.

Затвердили також ряд інших важливих документів – ліцензійні справи, навчальні плани, положення щодо присвоєння вчених звань, порядок визнання вишем документів про вищу духовну освіту, а також перелік рекомендованих до участі у ІІ етапі конкурсного відбору десяти проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених, які будуть виконуватися за рахунок коштів загального фонду державного бюджету, починаючи з 1 серпня 2016 року.

Конкурсні видання

Рішенням Вченої ради також внесено деякі зміни до Правил прийому до ДВНЗ «УжНУ». Одним із найважливіших є те, що вступ до аспірантури триватиме паралельно зі вступом на інші освітньо-кваліфікаційні рівні. За словами відповідального секретаря приймальної комісії Петра Горвата, приймати заяви до аспірантури будуть з 11 липня до 19 серпня, вступні ж випробування відбудуться наприкінці серпня, зарахування на навчання – до 15 вересня. З 19 вересня для аспірантів уже розпочнеться навчання.

Вчена рада також затвердила перелік спеціальностей та ліцензійні їх обсяги для здобуття третього освітньо-кваліфікаційного рівня.

Чергове засідання Вченої ради відбудеться 30 червня.

Іванка Когутич